SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin tecrübeli kalecisi Volkan Demirel, Galatasaray’a 1-0 yenildikleri derbi maçta bazı sarı-kırmızılı futbolcuların tavırlarına tepki göstererek, “Bazıları adam gibi oynamıyor, başka türlü oynuyor” dedi.

Volkan Demirel, derbi maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, maçtan önce Galatasaraylılar’ın kendisini izlemeye aldığını öğrendiğini belirterek, “Galatasaray yönetimi veya Galatasaraylılar beni izlemeye almışlar ama Galatasaraylı bazı futbolcuları izlemek lazım. Adam gibi oynayanlara lafım yok. Bazıları adam gibi oynamıyor, başka türlü oynuyor. Beni izlemek yerine onları izlesinler. Hürriyet’ten Ahmet ağabey aradı ‘seni izleyeceklermiş’ dedi. İzlesinler dedim. Bugün hiçbir şey yapmadım” diye konuştu.

Galatasaraylı futbolcu Sneijder’e elini uzattığını ancak tepkiyle karşılaştığını anlatan Volkan, “Sneijder’a elimi uzatmam ters tepkiyle döndü. Demek ki bazı yerlerde efendi olmayacaksınız, gerekiyorsa gider yapacaksınız. Çünkü onlardan anlıyor insanlar” ifadelerini kullandı.

“MELO İLK YARIDA ATILMALIYDI”

Tecrübeli kaleci, hakemlerle ilgili de konuşmak istediğini kaydederek, şunları söyledi:

“İlk yarı sert geçti. Emre’nin atılması doğru ama Melo’nun da atılması gerekiyordu. Beraber atılmaları lazımdı ama sağolsun Bülent hoca maçın son dakikalarında ‘onlardan kimse atılmadı’ demesinler diye onu da attı. Ona da teşekkürler.”

“İHTİYAÇLARI VARDI, TEBRİK EDİYORUM”

Volkan Demirel, hiçbir bahanenin arkasına sığınmadıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bu söylediklerim bahane değil, bahanelerin arkasına sığınacak durumumuz yok. Galatasaray’ı tebrik ediyoruz. Puan farkını 10’a indirdiler. Bu hem hocalarının hem yönetimin biraz daha zaman kazanmasına neden oldu. İhtiyaçları vardı, tebrik ediyoruz.”

Volkan, kendi tarafındaki ilave yardımcı hakeme de tepki göstererek, “Benim yanımdaki çizgi hakemi, top auta çıkıyor bunu görmüyor. Maçtan sonra ‘sen hakemliği bırak’ dedim. Niyetlerini anlatmaya çalışıyorum. Niyet çok önemlidir. Allah herkese aklı başında niyetler versin. İçi vahim olanın görüntüsü de vahim olur. Yardımcı hakemin görüntüsü çok vahimdi” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli kaleci, bir gazetecinin, “(Fenerbahçe kazanırsa saha içinde sevinecek, saçlar kesilecek) diye konuşuldu. Böyle bir planınız var mıydı?” sorusu üzerine, “Maçı kazansaydık adam gibi yenip gitmek nasıl olur bunu gösterecektik. Allah bunu nasip etmedi. İnşallah şampiyon olunca hep beraber görürüz” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:04,