SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de sahasında Gençlerbirliği’ni konuk edecek olan Trabzonspor Kulübü’nün Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı, “Gençlerbirliği maçının bizim için ne anlam ifade ettiğinin farkındayız. Kadro yapımızın içinden kazanmaya yönelik, bizi hedefimize taşıyacak oyuncu grubunu seçip sahaya süreceğiz” ifadesini kullandı.

Mandıralı, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, yarın Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda Gençlerbirliği ile karşılaşacaklarını anımsatarak, “Ligin son haftasına kadar saha içinde elimizden gelen en iyi mücadeleyi göstermek zorundayız. Hedefimiz belli ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oyuncu arkadaşlarım ellerinden gelenin en iyisini sahaya yansıtmak için terlerinin son damlasına kadar mücadele etmeleri gerektiğinin bilincinde” değerlendirmesinde bulundu.

Trabzonspor camiasının ve formasının sorumluluklarını bilerek hareket ettiklerini belirten Mandıralı, “Biz, sadece bir futbol takımı değiliz, ondan da fazlasıyız. Dolayısıyla pazartesi günü oynayacağımız Gençlerbirliği maçının bizim için ne anlam ifade ettiğinin farkındayız. Kadro yapımızın içinden kazanmaya yönelik, bizi hedefimize taşıyacak oyuncu grubunu seçip sahaya süreceğiz” görüşünü ifade etti.

Mandıralı, futbolcuları Didier Zokora’nın nikah törenine izinsiz katılan Henrique ve Colman konusuna da değinerek, şunları kaydetti:

Henrique ve Colman’ın kadro dışı bırakılması söz konusu değil. Henrique Trabzon’a döndükten sonra, antrenman öncesi benden ve takım arkadaşlarından özür dileyerek pişmanlığını dile getirdi. Biz de bir sonraki gün takımla antrenman yapmasına izin verdik. Colman’ın da bizleri ve takım arkadaşlarını ikna etmesi ve formasını istediğini bizlere göstermesi gerekiyor. Bunu başarana kadar antrenmanlarını bizimle sürdürmeyecek. Ancak bu, bir kadro dışı kararı değildir.

Mandıralı, sezon ortasında kimseye bilgi vermeden evlenme kararı alan ve tören tarihi konusunda da izin almayan Zokora’ya da gerekli uyarıların yapılacağını belirterek, “Trabzonspor, kendi kafanıza göre kararlar alarak, bunları hayata geçirebileceğiniz bir kulüp değil. Bizim için asıl olan Trabzonspor’un büyüklüğüdür. Bu bilinçle hareket ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz” ifadesini kullandı.