SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tekirdağ’da motokros heyecanı

Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası'nın 3. ayağı ve Türkiye Motokros Şampiyonası sezonunun ilk yarışları, 12-13 Nisan'da Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde yapılacak.

Güncellenme: 10:37, 06/04/2014
Tekirdağ’da motokros heyecanı

Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan yapılan yazılı açıklamada, bu yıl Türkiye’de yapılacak Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası’na Hayrabolu’nun ev sahipliği yapacağı belirtildi.

Şampiyonanın Hayrabolu Motokros Parkuru’nda koşulacağı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Seyir zevki ve yaşattığı heyecanla motor sporlarının en gözde etkinliklerinden olan Doğu Avrupa ve Türkiye Motokros Şampiyonaları, 12-13 Nisan’da Tekirdağ ilinin Hayrabolu ilçesinde koşulacak. Teknik, beceri, cesaret ve dengenin öne çıktığı yarışlar Hayrabolu Motokros Parkuru’nda yapılacak. Şampiyonada Avrupa’nın ve Türkiye’nin en becerikli, en korkusuz pilotları start demirine sıralanacak. Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası’nın 3. ayak yarışı ile Türkiye Motokros Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışında Hayrabolu Motokros Parkuru adeta motor sesleriyle şenlenecek. Şampiyonaya Türkiye’nin tanınmış birçok motokrosçusunun yanı sıra yurt dışından da güçlü ve iddialı motokrosçular katılacak. Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk ve Karadağ’dan gelecek sporcular yarış severlere unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.”

Yarışların, 12 Nisan Cumartesi günü teknik kontrollerin ardından antrenman ve sıralama turlarıyla start alacağı, 13 Nisan Pazar günü ise iki etap halinde yarışçıların start demirine sıralanacağı belirtildi.