SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘HOCALARIN İŞİ KOLAY'

“Derbiler dünyanın her yerinde çok önemlidir. Ancak Türkiye'deki Fenerbahçe-Galatasaray derbisini ayrı bir yere koyuyorum. O maçların prestiji, kazanmanın mutluluğu apayrıdır. Son durumlarından bağımsız olarak söylüyorum ki, favorisi de yoktur. Ayrıca yine Türkiye'deki derbiler öncesinde teknik adamlar ekstra motivasyon anlamında rahattır… Çünkü hiç kimseyi bu maça motive etmeniz gerekmez. Futbolcusundan taraftarına kadar herkes otomatikman bu karşılaşmaya odaklanır…”

‘DERBİ EN BÜYÜK VİTRİN'

“Fenerbahçeli futbolcular Avrupa'da mücadele edemediği için bu sezon lige çok büyük değer verdi. Kalitelerini, kendilerini ispatlamak adına ellerinden geleni yapıyorlar. Bunun en önemli vitrini de derbiler şüphesiz. Puan sıralamasında Sarı-Lacivertli oyuncular hayli farklı bir biçimde önde bulunsa da hiçbirinin o ciddiyetini kaybedeceğini sanmıyorum…”

‘JUVENTUS’TA ÇOK ALKIŞ ALDI’

“Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki başarılı performansını kutlamak lazım. Juventus'u elemeleri açıkcası benim çok dikkatimi çekmişti. Sadece benim değil, birçok futbol adamının da alkışını almıştır. Fakat artık o etap bitti. Ligde istediklerinin uzağında oldukları şüphesiz. Bu da doğal olarak Fenerbahçe derbisini bambaşka bir havaya sokuyor…”

‘KALİTE-GÜÇ MÜCADELESİ'

“Mancini ve takımı kötü diye görülen lig performansını unutturmak için derbiye büyük önem verecektir. Sadece takımlar değil, taraftarlar arasında da ‘prestij' demektir çünkü bu maçlar. Galatasaraylı futbolcular da iyi bir futbol ve sonuçla olumsuzlukları unutturabileceklerinin farkındadır. Eminim şimdi şunları söylüyorlardır: Fenerbahçe şampiyon olabilir. Ancak biz sahada onlardan daha güçlü ve kaliteli olduğumuzu kanıtlamalıyız.”

‘YENİ KAHRAMANLAR ÇIKARIR'

“Her iki takımda da yıldızlar var. Mancini'nin kariyeri ortada, Fener'i buraya taşıyan hocanın da kumaşı kalitelidir. Elbette analizler yapılır, taktikler verilir ama son sözü her zaman futbolcular söyler. Yıldız isimlerin sorumluluk alması doğaldır, ancak derbiler her zaman yeni kahramanlar da çıkarır…”

Fanatik

 

Yayınlanma Tarihi:09:26,