SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliyet’te yer alan habere göre, Galatasaray derbisinin hazırlıklarını tamamlayan Fenerbahçe'de, Teknik Direktör Ersun Yanal'ın en önemli kozu Emre Belözoğlu olacak.

Bursaspor maçında 18 kişilik kadroya alınan ancak riske edilmeyen tecrübeli oyuncunun uzun süredir bu karşılaşmaya odaklandığı ve hiçbir probleminin kalmadığı bildirildi. Yanal'ın tüm taktik planlarını hafta boyunca yapılan çalışmaların en istekli isimlerinden biri olan ve performansıyla dikkat çeken Emre'nin üzerine kurduğu öğrenildi.

Milli oyuncunun sarı-lacivertli takımın kilit ismi olacağı, oyunun Emre üzerinden yönlendirileceği belirtildi. Takımdaki en tecrübeli isim olan Emre'nin bu yönünden faydalanmayı düşünen Ersun Yanal'ın oyuncusuyla özel bir görüşme yaptığı ve nelere dikkat etmesi gerektiğini de anlattığı ifade edildi. Orta saha kurgusunda Emre'nin yanında Meireles ve Mehmet Topal'a yer verecek Teknik Direktör Ersun Yanal, geçen haftanın dikkat çeken isimlerinden Salih'i ise yedek soyunduracak.

Sarı-lacivertli teknik heyet ayrıca duran toplar konusunda oyunculara uyarılarda bulundu. Rakibin Sneijder ve Selçuk gibi etkili vuruşlar yapabilen isimlere sahip olduğu ve bunları fırsat verilmemesi gerektiği ifade edildi. Futbolcuları derbi havasından uzak tutmaya çalışan ve normal bir lig maçı havasında hazırlanan Yanal'ın böylelikle baskı ve stresi takımdan uzak tuttuğu da kaydedildi.

Yayınlanma Tarihi:08:49,