SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cüneyt Çakır Dany’yi atmalıydı

6 Nisan 2014

BEŞİKTAŞ, şampiyonluk yolunda azalan umutlarını yeşertmek adına elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Ancak futbol adına umut vermiyor. Kayseri-spor engelini kayıpsız aşmayı başarsalar da siyah-beyazlı ekibin bu futbolu ne bu sezon ne de gelecek sezon için yeterli değil. Köklü değişikliklere ihtiyaç var.

Oğuzhan sonradan oyuna girdi ve maçı çevirmeyi başaran isimlerin önünde geldi. Kumaşı çok iyi olan Oğuzhan, kendisine dikkat eder, da- ha çok çalışırsa Türk futbolunun en az 10 yılına damgasını vurur. Veli sahanın en çok koşan isimlerinden biriydi. Her açığı kapatmaya çalıştı.

TEKNİK direktör Slaven Bilic'in elindeki kadronun yeterliliği bu olunca oyuna da pek fazla müdahalede bulunamıyor.

KAYSERİSPOR, sezon başından bu yana dibe demir atmasına rağmen son haftalarda önemli bir çıkış yakalamıştı. Özellikle karşılaşmanın ikinci yarısında Beşiktaş'a göre daha baskılı oynadılar ve araya paslarla tehlikeli oldular. Sarı-kırmızılılar dün İstanbul'a son 3 maçını kazanarak gelmişti. Bu yenilginin moral bozmaması gerekiyor. Kayserispor bu futbolla son haftaya kadar kalma mücadelesini sürdürür. Kaybetmesine rağmen “Emanetçi” olarak takımın başında bulunan Ertuğrul Seçme'yi de oynattığı futbol nedeniyle kutlamak gerekir.

GELELİM maçın hakemi Cüneyt Çakır'a… Çakır, Türkiye'nin en önde hakemi ancak ligimizde yönettiği maçlarla bunu bir türlü ispat edemiyor. Belki de Süper Lig'i yeterince ciddiye almıyor. Öyle ya, nasıl olsa hata yapsa da ligde hemen her hafta kendisine maç veriliyor. Kendisini izleyen birçok genç futbol hakemine örnek kararlar vermesi gereken Çakır, bu maçta da yine çok talihsiz düdükler çaldı. İkinci yarısında Beşiktaş 1-0 öndeyken Bobo'yu düşüren Dany'yi bariz gol şansını engellediği için atmalıydı. Çakır, faulü verdi ancak kartın rengi sarıydı. Oyunun son bölümlerinde Kayserispor'un bir de penaltısını vermedi. Çakır, kararlarıyla maçın sonucuna etki etti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek