SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un teknik sorumlusu İrfan Buz, 4-3 galip geldikleri Sivasspor maçına ilişkin, “Bursaspor ruhu bu maçta ortaya çıktı. Bu ortaya çıktığı zaman neler başarabileceğimizi gösterdik” dedi.

Buz, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın çok zevkli ve çekişmeli geçtiğini söyledi.

Galibiyeti kadın ve çocuk taraftarlara hediye ettiğini belirten Buz, şunları belirtti:

“Bursaspor ruhu bu maçta ortaya çıktı. Bu ortaya çıktığı zaman neler başarabileceğimizi gösterdik. Oyuncularımı gösterdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum. Taraftarlarımızı ligde Kasımpaşaspor, kupada da Galatasaray ile oynayacağımız maçlara bekliyoruz.”

Defans oyuncusu Serdar Aziz de zor bir maç oynadıklarını ifade etti. Uzun süredir galip gelemediklerini kaydeden Serdar, “Takım arkadaşlarım iyi mücadele etti. Seyredenler için de keyifli bir maçtı. Arzulu bir Bursaspor vardı bugün. Bayan taraftarlarıma da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Micheal Basser ise çok güzel bir galibiyet aldıklarını vurguladı.

Maçta 3 gol atan Fernandao’nun performansına çok sevindiğini dile vurgulayan Basser, haklı bir galibiyet aldıklarını anlattı.

Sivasspor cephesi

Sivasspor’un teknik sorumlusu Cesar Domingo Lopez, maçın çekişmeli geçtiğini dile getirdi.

İki takımın da galibiyete yakın bir oyun sergilediğini aktaran Lopez, “Büyük mücadele içinde geçen bir maç oldu. Bizim de kazanabileceğimiz veya berabere bitirebileceğimiz bir maçtı” değerlendirmesini yaparak Bursaspor’u kutladı.

Savunma oyuncusu Jakup Navratil de futbol yaşantısı boyunca ilk yarısı 3-3 biten bir maç anımsamadığını kaydetti.

Bursaspor – Sivasspor maçının ardından paylaşan: AMKSpor

Yayınlanma Tarihi:20:08,