SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Bülent Yıldırım derbiyi çığrından çıkardı’

FIFA Kokartlı eski hakemlerimizden Sözcü yazarı Selçuk Dereli, kartların havada uçuştuğu Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde düdük çalan Bülent Yıldırım'ın performansını Amkspor.Com'a değerlendirdi...

Güncellenme: 21:47, 06/04/2014
‘Bülent Yıldırım derbiyi çığrından çıkardı’

Metin KOÇ / Amkspor.Com / @kocmtn

İşte Selçuk Dereli’nin Bülent Yıldırım’ın derbi yönetimi hakkındaki değerlendirmesi:

“Derbinin hakemi Bülent Yıldırım karşılaşma boyunca verdiği ve vermediği kartlarla geceye damgasını vurdu. Maçın bu kadar sert geçmesindeki en büyük sebep Yıldırım’ın oyun kontrolünü elinden kaçırmasıydı.

Yıldırım, maçın hemen başında Melo’nun Emre’ye yaptığı sert harekete sarı kart gösterseydi karşılaşma bu kadar sert geçmezdi. Dolayısıyla oyuncular cezaları kendileri kesmeye kalkıştı. Emre’nin Melo’ya arkadan yaptığı sert hareket sonucu kırmızı kart görmesi bunun en büyük göstergesiydi.

Emre’nin kırmızı kart görmesinin ardından Melo’nun dilini dışarı çıkarması sarı kartla cezalandırılmalıydı. Eğer doğru karar uygulansaydı Emre ile birlikte Melo da ikinci sarı kartı görerek oyundan ihraç edilecekti.

Bunun yanı sıra Eboue’nin Emenike’nin ayak bileğine basması net kırmızı kartı gerektiriyordu. Hemen ardından Emenike’nin Selçuk İnan’a arkadan tekme sallaması da kırmızı karttı. Mehmet Topal ikinci sarıdan atılmalıydı. Bülent Yıldırım bu pozisyonlarda da kırmızı kartına başvurmayınca maç tamamen çığrından çıktı ve hakem Bülent Yıldırım derbiye damga vurdu!”

 

 

Yayınlanma Tarihi:21:37,