SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / Egehan ŞENGÜL

SEZONA iyi başlayamayan Galatasaray, henüz 5. haftada Fatih Terim’le yollarını ayırdı ve takımın başına Roberto Mancini’yi geçirdi. Kendi deyimiyle “Galatasaray projesi” için İstanbul’a gelen İtalyan hoca, takımının Şampiyonlar Ligi’nde Juventus’u geçip son 16’ya kalmasını sağladı. Türkiye’de deplasmanları bir türlü çözemeyen Mancini, “deplasmanda kazanamazsan şampiyon olamazsın” gerçeği ile karşı karşıya geldi ve ligin bitimine 10 hafta kala şampiyonluk yarışının dışında kaldı.

Galatasaray’ın 2 sezondur taşıdığı “Şampiyon” sıfatını da ezeli rakibine teslim etti. Gelelim Fenerbahçe maçına. Kimine göre Şampiyonlar Ligi bileti, kimine göre ise sezonu kurtarmak ve taraftarı mutlu etmek için son şans. Hepsi doğru ama aslında bunlardan çok daha fazlası.

Bu asırlık rekabet, nice maçlar, nice istifalar gördü. Bu akşam alınacak sonuçla Galatasaray’ın hocası hatta başkanı bile değişebilir; oyuncuların çoğu takımdan yollanabilir. Herkes durumun farkında ve camiada gergin bir bekleyiş var. Derbiler her zaman önemli oldu ama bu sefer özellikle Galatasaray için “bir maçtan çok daha fazlası”. Taraftarın sabrı kalmadı. Mancini ve Aysal bu maçı kazanarak taraftara teselli mi verecek, yoksa sonun başlangıcı mı olacak? Peki maç kazanıldığında her şey toz pembe olabilecek mi ?

Yayınlanma Tarihi:10:38,