SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Şovmenliğe gerek yok!’

Fenerbahçe'nin savunma oyuncusu Bekir İrtegün, Galatasaray'a 1-0 yenildikleri derbi maçta, sarı-kırmızılı birkaç futbolcunun tahriklerine uyduklarını söyledi.

Güncellenme: 22:59, 06/04/2014
‘Şovmenliğe gerek yok!’

Bekir, derbi sonrası düzenlenen basın toplantısında, gergin bir maç olduğunu vurgulayarak, “Biz buraya gerginlik yaratmaya gelmedik. Yenilsek de yensek de adam gibi oynamaya gelmiştik” dedi.

Futbol içinde sertliğin olabildiğini kaydeden Bekir, şöyle devam etti:

“Ancak bunun bir adım ötesi, böyle büyük camialarda oynayan birkaç futbolcuya yakışmadı. Bunların hiçbiri yenilgiye kılıf uydurma değil. Galatasaray bizi 1-0 yendi. Onlar için çok önemli bir maçtı, bunu başardılar. Biz bayram olarak gördüğümüz Galatasaray maçlarında taraftarlarımıza bayram yaşatamadık. Bunun için üzgünüz. Taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Bizim taraftarımız, eğer birkaç tane şovmen bizim takımda olsa tepkilerini belki kendi futbolcularına koyacak kadar da büyüktür. Biz ne yazık ki bugün birkaç oyuncunun tahrikine ayak uydurduk. Oyun anlamında iki takımın da bir şey yaptığını düşünmüyorum.”

Fenerbahçe’nin sezon sonunda şampiyon olacağını savunan Bekir, “Fenerbahçe inşallah bu sene şampiyon olacak. Geçen senelerde olduğu gibi tertemiz bir şampiyonluk yaşayacaktır” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:21:58,