SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kimler ayrılıyor?

Sezon sonunda Galatasaray'da yolcular ve imza atacaklar isimler netleşti.

Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea'ye elenen ve ligde şampiyonluk yarışında geride kalan Galatasaray'da, gelecek sezon için çalışmalar başladı. Devre arasında 9 yeni transfer ile gençleştirme operasyonuna start veren sarı-kırmızılılarda, sezon sonu için de radikal kararlar alınmaya başladı.
Galatasaray'da gelecek sezon öncesinde en ciddi hamle Emmanuel Eboue ve Didier Drogba'nın takımdan gönderilmesi olacak. Sarı-kırmızılı ekip yüksek ücret alan iki Fildişili oyuncuya teşekkür edilerek , yollar ayrılacak ve...
ABD'den talipleri olan iki isimden sözleşmesi biten Drogba'ya yeni kontrat önerilmeyecek, Emmanuel Eboue'nin de bonservisi verilerek yollanacak.
Devre arasında stoper arayışları sonucunda Boca Juniors'tan kiralanan ve 3 milyon euroluk satın alma opsiyonu olan Guillermo Burdisso, Arjantin'e geri yollanacak. Teknik ekip ve yönetimin performansından memnun kalmadığı 25 yaşındaki oyuncunun yerine, Avrupa'da kendini kanıtlamış stoper alınacak. Sezon başında kadroya katılan Aurelien Chedjou'ya bir sezon daha şans verilmesi yönünde fikir birliğine varılırken, genç oyuncu Lucas Ontivero'nun da kiralık olarak başka bir kulübe verilmesi düşünüldü.
Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan isimlerden Ceyhun Gülselam, Sabri Sarıoğlu ve Eray İşcan ile ise sözleşme uzatılacak. Takımın 4. kalecisi konumunda olan Aykut Erçetin'e veda edilecekken, Ufuk Ceylan ile ilgili karar ise, Claudio Taffarel'in de raporu doğrultusunda sezon sonunda verilecek.
Galatasaray'da son dönemde performansları tartışılan Burak Yılmaz ve Selçuk İnan gibi önemli isimlerindurumu ise gelecek tekliflere göre şekillenecek. Burak ve Selçuk İnan...
Geçtiğimiz sezon Lazio'nun kapısından dönen Burak ile İngiltere ve İspanya'dan talipleri olan Selçuk İnan'ı göndermeye sıcak bakmayan sarı-kırmızılı yönetim, Ünal Aysal'ın "her oyuncu satılabilir" anlayışından yola çıkarak yıldızlarını tutmak için ısrarcı olmayacak.
Galatasaray'da gelecek sezon yapılacak transferlerde ise, daha önceki sezonlarda olduğunun aksine 'çilek' transferi peşinde koşulmayacak. Didier Drogba ve Wesley Sneijder transferleri ile Avrupa'da sükse yapmasına rağmen, performans olarak istediği geri dönüşü alamayan G.Saray, futbolcu izleme komitesinin teknik ekip ile üzerinde mütabık kaldığı gençlere yoğunlaşacak.