SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea’nin İspanyol golcüsü Fernando Torres, takımda sürekli ilk 11’de oynatılmamasından rahatsızlık duyuyor.

İngiliz basınına konuşan Torres, Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun kendisiyle yakından ilgilenmediğini belirterek, “Mourinho, kendi düşüncesine göre en iyi golcüyü belirlemeye çalışıyor ama benimle özel olarak ilgilenmiyor, herkesle aynı yerde tutuyor” dedi.

Portekizli çalıştırıcının takımdaki golcüler arasında ilk seçimi olmak için yoğun çaba harcadığını belirten İspanyol golcü, “Beni elindeki en iyi seçenek olarak düşündüğünde sahaya, başka zamanlarda ise yedek kulübesine oturtuyor. Amacım onun ilk opsiyonu olacağımı kanıtlamak” diye konuştu.

Torres, sürekli oynatılması halinde sahada daha iyi performans sergileyeceğine inandığını ifade ederek, “Antrenmanlarda Mourinho’nun gözüne girebilmek için çok çalışıyorum. Daha fazla sorumluluk almak istiyorum. Değiştiremeyeceğiniz şeyler için uğraşmazsınız. Bu nedenle onun beklentilerini daha iyi karşılamak için kendimi hazırlıyorum” ifadesini kullandı.

Bu sezon Premier Lig’de 32 maçtan 15’ine ilk 11’de başlayan Fernando Torres, bu karşılaşmalarda 4 gol ve 4 asistlik bir performans sergilemişti.