SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, 88. yaşına yoğun bakımda girdi.

Siyah-beyazlı kulübün efsane başkanı olan ve 5 Nisan 1926 tarihinde Sakarya’nın Hendek ilçesinde dünyaya gelen Seba, bir süre önce solunum yollarındaki enfeksiyon sebebiyle Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tedavi altına alınmış, daha sonra ise tespit edilen kalın bağırsak kitlesi sebebiyle, Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde başarılı bir operasyon geçirmişti.

Taburcu edildikten sonra ateşi yükselerek tekrar rahatsızlanan ve yeniden yoğun bakım ünitesine kaldırılan efsane başkanın sağlık durumu hakkında AA muhabirine açıklamada bulunan Seba’nın yeğeni Tayfur Havutçu, “Kendisi hala yoğun bakımda tedavi altında. Temenni ederim ki en kısa zamanda eski sağlığına kavuşarak aramıza döner. Doktorlarla sürekli görüşüyor ve konuşuyorum, zaten hep hastanedeyim. Durumu her geçen gün iyiye gidiyor. Bütün gayretler, bir an evvel tedavisini tamamlayıp eve çıkması için” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZ KARARLI VE GÜÇLÜDÜR”

Süleyman Seba’nın yeğeni olmaktan gurur duyduğunu ve kendisini çok şanslı hissettiğini de söyleyen Havutçu, sözlerine şöyle devam etti:

“Hastalığında sağlığında, her zaman büyük kıymet verip, saygı duyduğumuz, üzerine titrediğimiz bir insan o. Tedavi altına alındığı ilk günden bu yana sürekli yanındayız, dua ediyor ve bekliyoruz. Başkanımız kararlı ve güçlüdür. Ben ayağa kalkacağından hiçbir şüphe duymuyorum. Kendisini çok iyi tanımayanlar, Rıdvan Akar’ın imzasını taşıyan ‘Beşiktaş’ın Dervişi Süleyman Seba’ isimli eseri okurlarsa, eminim çok farklı yönlerini keşfedecekler. Ben, yeğeni olmanın dışında, bir Süleyman Seba hayranıyım. Koca bir ömrü Beşiktaş’a adamış, gelmiş geçmiş en saygın başkanlardan biri olmuştur.”

“HER KULÜBÜN BAŞKANI”

Beşiktaşlı olmanın anlamını Süleyman Seba’dan öğrendiğini de ifade eden Tayfur Havutçu, açıklamalarını şu şekilde noktaladı:

“Özellikle kendi döneminde yaşattığı başarılar ve sergilediği tavırlarla, o jenerasyonun Beşiktaşlı olmasına neden olmuştur. Yalnızca ben değil, binlerce kişi Beşiktaşlılığını onunla pekiştirmiştir. Ben yalnızca 3 yıl çalışabilme fırsatı buldum. Yeri geldiğinde babacan, yeri geldiğinde sevecendi, bizlere başkan değil dosttu, arkadaştı. Süleyman Seba, mütevazı ve sevgi dolu kişiliği sebebiyle, Fenerbahçeli ve Galatasaraylı dostların da başkanı.”