SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Kulübü Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı, “Ben de isimleri bilinen değerli teknik adamlarımız gibi Trabzonspor’da kalıcı olmak istiyorum. Tabi ki bu bir tek sizin istemenizle olmuyor. Sizi yönetenlerin de bunu istemesi lazım” dedi.

Mandıralı, bordo-mavili takımın teknik ekibindeki çoğu kişinin futbol oynamış insanlardan oluştuğunu belirterek, “İsmimiz hoca fakat bir ağabeyiz. Futbolda sevgi, saygı, güven olmadığında ve futbolculara inanmadığınız zaman mutluluğun gelmeyeceğini bilen bir grubuz. Bunu yaymaya ve adaletli olmaya çalışıyoruz. Bu çok zor bir şey ama bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bizim samimiyetimize ve güvenilirliğimize oyuncuların da sahada performans olarak karşılık verdiğini görüyoruz” diye konuştu.

Takımda tek sıkıntının maçlardan iyi sonuç elde edememek olduğuna işaret eden Mandıralı, “Bunu elbette çözeceğiz. Ağabey olmak ve ağabeylik yapmak güzel bir şey. Sonuçta hocalık farklı bir şey ama ağabey olup onlara yaklaşmak bence futbol oynamak kadar değerli ve kıymetli” ifadesini kullandı.

“YARDIMCI HAKEMLER SORUMLULUK ALMALI”

Maçlarda kenar ve yan hakemlerin pozisyonlarda daha aktif olması gerektiğini vurgulayan Mandıralı, “Kenarda duran hakemler maçta biraz daha aktif görev alması gerekiyor. Her şeyi orta hakem görmeyebilir. Zaman zaman gördüklerini de çalmıyorlar ama kenardaki hakemlerin daha net gördükleri pozisyonlar var. Burada sorumluluk alarak orta hakeme yardımcı olmaları lazım. Böyle bizim canımız yandı” dedi.

Yayınlanma Tarihi:11:26,