SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman’dan önemli açıklamalar

Beşiktaş Başkanı Orman, LigTV Radyo'ya verdiği röportajda gelecek sezon plânlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Orman, "Gelecek sezonki maçlarımızı Vodafone Arena'da oynamayı plânlıyoruz" dedi.

Güncellenme: 15:15, 05/04/2014
Fikret Orman’dan önemli açıklamalar

Yönetim olarak önceliklerinin Vodafone Arena’nın gelecek sezona bir an önce yetişmesi olduğunu vurgulayan Orman, “Beşiktaş’ın bütün maçları Vodafone Arena’da oynanacağına yönelik plan yapıyoruz, başka bir niyetimiz yok. Şampiyonluğa oynamak çok zor bir şey, bu yıl gerçekten çok zorlandık, rakiplerimizin gelirinin %50’sinden daha az bir bütçeyle oynayıp bir yandan da stadı yaparak imkânsızı yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“TRANSFER İÇİN YABANCI KONTENJANIMIZ VAR”

Gelecek sezon yapılacak transferler için yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Orman, “İlla yıldız gelecek diye Beşiktaş’ı borca sokmak niyetinde değiliz. Beşiktaş için en doğrusu neyse onu yapacağız. Niyet edilen şey alınan oyuncuların Beşiktaş’a faydalı olmasıdır. Guti, Almeida, Simao, Quaresma ve Fernandes gibi yıldızlar alındı ama Beşiktaş 5. oldu. Yıldız olsun diye de paraları sokağa atacak değiliz, en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz. Çok fazla transfer yapmayacağız. Yabancı transferi açısından en avantajlı kulüp Beşiktaş’tır” dedi.

“5+0+3 KARARIMIZIN ARKASINDAYIZ”

Yabancı sınırlaması hakkında da konuşan Orman, “Biz kurallar değişmeyecek diye yatırımlar yaptık. Yerli oyuncularımızın daha önceden getirip bu sisteme ısınmasını sağladık. Bazı konularda oyunbozan diyorlar ama biz herkesin aldığı ortak bir kararın arkasında duruyoruz” dedi.