SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık Eryiğit / Amkspor.Com

Son yıllarda futbolcu transferlerinden kasasını dolduran Porto, gelecek sezon da iki yıldızı Jackson Martinez ve Eliaquim Mangala’dan yüksek bonservis geliri kazanabilir. Gol yollarında sıkıntı yaşayan Chelsea’nin yakından ilgilendiği Martinez’in piyasa değeri 30 milyon Euro. İngiliz ekibinin Kolombiyalı golcüyü transfer edebilmesi için 50 milyon Euro’yu gözden çıkarması gerekebilir. İngiliz ekiplerinin takibinde olan Mangala’nın değeri ise 23 milyon Euro. Porto’nun bu futbolcuyu satması için 40 milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ödenmesi gerekebilir.

DÜNYALARI SATTI

İlk olarak Şampiyonlar Ligi’ni kazandıkları sezonun sonrasında Carvalho’yu 30 milyon, Ferreira’yı ise 20 milyon Euro’ya Chelsea’ye satan Portekiz temsilcisi, aynı sezon Deco’yu da 21 milyon Euro’ya Barcelona’ya göndermişti.

Üç sezon sonra ise Porto’nun her sezon başında yüksek bonservis bedeli ile futbolcu satma dönemi başladı. Bu dönemde Pepe 30 milyon Euro’ya Real Madrid’e, Anderson 31.5 milyon Euro’ya Manchester United’a, Quaresma 24.5 milyon Euro’ya Barcelona’ya, Bosingwa 20.5 milyon Euro’ya Chelsea’ye, Lisandro Lopez 24 milyon Euro’ya Lyon’a, Alves 22 milyon, Hulk 55 milyon Euro’ya Zenit’e, Falcao 47 milyon Euro’ya Atletico Madrid’e, Rodriguez 45 milyon, Moutinho 25 milyon Euro’ya Monaco’ya satıldı.

Yayınlanma Tarihi:11:28,