SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) takımlarından Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin genel menajeri Suat Özdal, “İyi bir sezon geçirdiğimiz için oyuncularımı ve teknik ekibimizi kutluyorum” dedi.

Özdal, bu sezon FIBA Kadınlar Avrupa Kupası, lig ve Türkiye Kupası’nda mücadele ettikleri belirterek, üç kulvarda da final hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.

Avrupa’da ve ligde çeyrek final, Türkiye Kupası’nda yarı final oynama başarısı gösterdiklerini vurgulayan Özdal, şöyle devam etti:

“Ligde sıralamayı 6. bitirdik. Ligin sonuna doğru Mate Ajavon’un sakatlanıp sezonu kapatması, Ana Lelas’ın kolundaki sakatlık ve Ecem Güler’in belindeki rahatsızlık, son 5 maçta bizi hedefimizden geri düşürdü. Olumsuzlukları mazeret olarak görmüyoruz. Sonuçta çeyrek finalde Kayseri KASKİ karşısında iyi performans gösteren oyuncularımızı kutluyorum. Yarı final oynamak isterdik ama oyunun sonunu getiremediğimiz için üzgünüz. İyi bir sezon geçirdiğimiz için oyuncularımı ve teknik ekibimizi kutluyorum. Bu süreçte yanımızda olan taraftarımıza ve kulübümüze destek veren sponsorlarımıza da teşekkür ediyorum.”