SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Voleybolda aynı gün hem erkeklerde hem de kadınlarda Avrupa kupası kazanarak, tarihi bir başarı elde eden Fenerbahçeli voleybolcular, kazandıkları kupalarla basının karşısına çıktı.

Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Seda Tokatlıoğlu, “İki kupa tek arma” sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, “Hem erkekler hem de kadınlarda kupayı kazanarak, Fenerbahçe tarihinde bir ilke şahitlik ettik. O gün Burhan Felek’te günlerden Fenerbahçe’ydi” diye konuştu.

İki takımın da Türkiye Kupası ve Türkiye Ligi’nde şampiyonluk hedeflediğini vurgulayan Seda, “Önümüzde çok kısa sürede alınacak 4 kupa kaldı. İnşallah sezonu 7 kupayla bitireceğiz. Gönlümüzden geçen bundan sonra her iki takımın Şampiyonlar Ligi finalinde yer alması” ifadelerini kullandı.

Erkekler CEV Challenge Kupası’nda şampiyon olan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımı’nın kaptanı Arslan Ekşi, finalin şölen havasında geçtiğini aktararak, “İki takımımız da Avrupa şampiyonu oldu. Şampiyonluğumuz camiamıza hayırlı olsun. ‘İki kupa tek arma’ sloganıyla finale başladık. Bunu başardığımız için çok mutluyuz” diye konuştu.