SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi takımlarından Ziraat Bankası’nın Hollandalı pasörü Nimir Abdel Aziz, Türk voleyboluna övgüler yağdırdı.

Sezon başında geldiği Ziraat Bankası’nda sergilediği performansla adından sıkça söz ettiren ve Hollanda Milli Takımı’nda da oynayan Nimir, Türk takımlarının Avrupa kupalarındaki başarı grafiğinin çok yüksek olduğunu vurgulayarak, “Türkiye ligi Avrupa’nın sayılı ligleri arasında yer alıyor. Bu yüzden Türkiye’ye gelmeden önce izlenimlerin her zaman olumluydu ve şu an da bu düşüncelerim değişmedi” diye konuştu.

Hollandalı genç oyun kurucu, Türkiye’nin aynı zamanda güzel ve güvenilir bir ülke olduğuna işaret ederek, “Gerek voleybol, gerekse de yaşama olanakları konusunda Türkiye harika bir ülke” değerlendirmesinde bulundu.

Ziraat Bankası’ndaki arkadaşlık ortamına da değinen Nimir, şöyle devam etti:

“Öncelikle bütün arkadaşlarım çok iyi ve karakterli insanlar. Antrenman dışında takım arkadaşlarımla çok iyi ilişkilerimiz var. Antrenmanlarımız çok neşeli geçiyor. Maç içinde, antrenmanda olsun birbirimize inancımız ve güvenimiz tam. Bu güven ortamı da çok iyi bir arkadaşlık ortamının temelini oluşturuyor. Çünkü her arkadaşlığın temeli güven ve inanmaktır. Ziraat Bankası’na gelerek en doğru kararı aldığımı düşünüyorum. Profesyonel bir kulüp ve her şey voleybol etrafında dönüyor.”