SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı, ligin 24’üncü haftasında Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanan ve taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle tatil edilen Fenerbahçe maçının tekrar oynanmasını istediğini söyledi.

Trabzonspor’da görevde bulunduğu sürede çok galip gelemediklerini ancak mağlubiyet de almadıklarını dile getiren Mandıralı, “Fenerbahçe maçının tekrar oynanması benim hoşuma gider, takımımızın da hoşuna gider. Böyle bir şey olur mu bilmiyorum. Ben isterim tekrar oynanmasını çünkü bitiremediğiniz maçtan mağlup ayrılıyorsunuz. Genç bir teknik adam olarak böyle bir maçın tamamının bittikten sonra artı veya eksi olarak hanemize yazılmasını arzu ederim ama büyükler ne düşünür bilmiyorum. İnşallah tekrarlanır” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor’da göze hoş gelen farklı bir futbol oynatmaya çalıştıklarını anlatan Mandıralı, şöyle devam etti:

“Pozisyonu bol maçlar oynadık fakat çok galibiyet alamadık. İki galibiyet aldık, onun dışında beraberlikler ve bitmemiş, mağlup olarak gözüktüğümüz Fenerbahçe maçı var. Bir felsefe yaymak istedik. Ben Juventus maçında şunu söyledim. Yenilmemize rağmen oyuncu arkadaşlarımı kutluyorum dedim. Gerçekten dik oynadılar, ofansif futbolun gerektiği bütün özellikleri sahaya koydular. Böyle bir şey söyledim. Sonra insanların hoşuna gitti dik oynama sözü, öyle oynamaya çalışıyoruz.”