SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonsporlu futbolcu Didier Zokora’nın düğünü için İstanbul’a gelen Fildişi Sahili Milli Takımı’nın Teknik Direktörü Sabri Lamouchi, Galatasaray’ın yıldızı Didier Drogba’ya övgü yağdırdı.

Tecrübeli golcünün takım için önemine de değinen Lamouchi “Formda bir Drogba’ya dünyada kimse ‘hayır’ diyemez. O bizim kaptanımız ve çok önemli bir parçamız. Avrupa ve dünya futboluna kattıkları ortada” ifadelerini kullandı. Drogba’nın eski formundan uzak olduğunu da altını çizen başarılı teknik adam “En kısa zamanda form seviyesini artıracağını umuyorum. Drogba gibi bir futbolcu, her zaman rakiplere kabus gördürür. Kendisine çok ihtiyacımız var. Biraz daha güçlenmesini beklemeliyiz” diye konuştu.

Türkiye’nin Dünya Kupası’na katılamaması ile ilgili de konuşan Lamouchi “Türk Milli Takımı, katıldığı turnuvalara gerçekten büyük renk katmış bir ekip. Son derece başarılı bir hocası ve büyük yeteneğe sahip futbolcuları var. Bazen futbolda beklediğiniz sonuçları alamaz, hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Türkiye de Dünya Kupası’na katılamayarak büyük bir üzüntü yaşadı. Çünkü Türkiye kalite, tecrübe ve oyun coşkusu olarak kesinlikle Brezilya’da olması gereken bir takımdı” dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:52,