SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atatürk Stadı’nda, Teknik Direktör İsmail Ertekin nezaretinde gerçekleştirilen antrenmanda, oyuncuların morallerinin yüksek olduğu gözlendi.

Ertekin, idman sırasında yaptığı açıklamada, Orduspor maçının çok önemli olduğuna dikkati çekerek, “Orduspor maçını da 3 puanla tamamlayabilirsek bizim için büyük bir avantaj. Onun için çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Pazar günü sezonun en kritik maçlarından birini oynayacağız. Kazanırsak çok büyük bir avantaj yakalayacağımızı düşünüyorum. İnşallah maç sonunda gülen taraf biz oluruz ” diye konuştu.

Mersin İdmanyurdu karşılaşmasını da değerlendiren Ertekin, “Çarşamba akşamı önemli bir maç oynadık. Mersin takımının ilk iki iddiasını bitirdik, bizde ilk iki iddiamızı sürdürüyoruz. Onun için bizim adımıza güzel bir maçtı. Her zaman söylediğim gibi maçlarda iyi oynamanın bir anlam taşımadığını, sadece kazanmanın önemli olduğu bir dönem. Mersin maçında zaman zaman iyi oynamamamıza rağmen iyi mücadele ettik ve 3 puanı aldık. Son derece mutluyuz” dedi.

Antrenmanı izlemeye gelen Kulüp Başkanı Tuna Aktürk ise Balıkesirspor’un ligde çok sevilen bir takım haline geldiğini belirterek, “Mersin deplasmanından 3 puanla döndük. Balıkesirspor şu an Türkiye’de en sempati duyulan takım oldu. Gittiğimiz bütün deplasman maçlarında ve sahamıza gelen kulüp yöneticileri, taraftarlar Balıkesirspor’un Süper Lig’e çıkması için dua ediyorlar” ifadesini kullandı.

Süper Lig’e çıkma yolunda her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu söyleyen Aktürk, şunları kaydetti:

“Önümüzde oynayacağımız 5 maçımız kaldı. Bu 5 maç boyunca, sağ, sol veya parti gözetmeksizin hep birlikte Balıkesirspor’un Süper Lig’e çıkması için gayret göstermeliyiz. Bunun için hamallık yapmam gerekiyorsa ben hamallık yapmaya hazırım. Malzeme taşımam gerekiyorsa ben malzeme taşımaya razıyım. Ama Balıkesirspor önümüzdeki yıl Süper Lig’e çıksın arkadaşlar. Onun için Balıkesir’de yaşayan Bigadiçlisi, Susurluklusu, Gönenlisi, Bandırmalısı tüm ilçelerdeki vatandaşların manevi olarak destek olması gerekiyor. Şu 5 hafta herkes elini elimizin üzerine koysun ve Balıkesirsporumuzu Süper Lig’e çıkaralım, 40 yılda bir ayağımıza gelen bu fırsatı ayağımızın tersiyle itmeyelim. Bu takım Süper Lig’e çıktığı zaman, bakkalı, manavı, gazetecisi her şeyi Süper Lig’e çıkmış olacak.”

Yayınlanma Tarihi:20:19,