SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü, Spor Toto Süper Lig’de 6 Nisan Pazar günü Fenerbahçe ile oynanacak derbi öncesi, çeşitli platformlardan yayımlanan iddia ve haberlerin kendilerini yıpratma amacı taşıdığını öne sürdü.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesi aracılığıyla, “Yel kayadan toz alır” başlıklı açıklamada, söz konusu haberlerin Galatasaray taraftarları, yönetimi ve futbolcularının birbirlerine duydukları güven ve dayanışma ruhunu sarsmaya yönelik olduğu iddia edilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“Son bir haftadır, ezeli rakibimiz Fenerbahçe ile oynayacağımız derbi maçı öncesi çeşitli platformlarda ardı ardına yayınlanan haber ve iddiaların, özellikle bu karşılaşmaya yönelik olarak Galatasaray’ı yıpratmayı amaçladığının farkındayız. Herkes bilmelidir ki, 2013-2014 sezonunda Avrupa’nın en büyük 16 takımı arasında yer alan ve ülkemizi tek başına temsil ettiği devler liginde Türkiye’nin başını öne eğdirmeyen futbolcularımıza güvenimiz sonsuzdur. Pazar günkü karşılaşma, derbi maçı olmasının ötesinde, Galatasarayımızın, Şampiyonlar Ligi’ne üst üste üçüncü kez doğrudan katılma hedefi doğrultusunda mücadele vereceği önemli bir sınavdır.

Galatasarayımızın bu sınavdan da başı dik çıkacağı konusunda kimsenin şüphesi olmasın. Bir haftadır, Galatasaray’ı Şampiyonlar Ligi hedefinden uzaklaştırmaya yönelik olarak ortaya atılan benzeri haber ve iddialarla ilgili olarak söyleyeceğimiz tektir; yel kayadan toz alır.”

Yayınlanma Tarihi:13:56,