SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kötü gidişini geçen hafta sonlandıran ve Avrupa kupalarına gitme mücadelesi veren Kasımpaşaspor, Antep deplasmanında 30. dakikada Mustafa Durak’ın golüyle yenik duruma düştü. Bu gole cevap 33. dakikada Ryan Donk’tan geldi. Golden sadece 4 dakika sonra sahneye çıkan Oscar Scarione ise penaltı golüyle Kasımpaşa’yı 2-1 öne geçirdi. İlk yarıda son gol 45. dakikada Haris Medunjanin’den geldi ve devre 2-2’lik skorla sona erdi.

İkinci yarıda ise skor açısından kısır bir mücadele vardı. İki takım da karşılıklı pozisyonlar bulsa da bunları değerlendiremedi ve taraflar sahadan birer puanla ayrıldı.

Kasımpaşaspor bu skorla puanını 40’a çıkarırken, Gaziantepspor ise 36 puana yükseldi.

STAT: Kamil Ocak

HAKEM: M. Kamil Abitoğlu

GAZİANTEPSPOR: Serdar Kulbilge, Binya, Marius, Şenol, Ekrem, Haris, Bekir, Traore, Mustafa, Sapara, İbrahim Akın

TEKNİK DİREKTÖR:Tahsin Tam

KASIMPAŞA:  Isaksson, Yalcın, İlhan, Donk, Halil, Adem, Scarione, Viudez, Barıi, Elyasa, Castro TEKNİK DİREKTÖR: Shota

İLK YARI

19. dakikada gelişen Kasımpaşa atağında Scarione, ceza sahası önünde topa düzelterek sert vurdu, kaleci Serdar Kulbilge, meşin yuvarlağı kornere çeldi.

27. dakikada Mora’nın soldan ortaladığı topa Yalçın Ayhan kafayla vurdu, meşin yuvarlak kalecide kaldı.

29. dakikada Stankevicius’un uzun pasında topla buluşan Mustafa Durak ceza sahası içinde güzel vurdu, kalecinin müdahalesine rağmen meşin yuvarlak ağlara gitti: 1-0

33. dakikada Mora, topu ceza sahasına ortaladı. Penaltı noktası üzerindeki Donk meşin yuvarlağa düzeltip vurdu, top üst direğe çarparak, ağlarla buluştu: 1-1

37. dakikada Kasımpaşa penaltı kazandı. Topun başına geçen Scarione takımını öne geçiren golü kaydetti: 1-2

45. dakikada Ekrem Dağ’ın ceza sahası içine ortaladığı topa Medunjanin’in vuruşunda, meşin yuvarlak filelerle buluştu: 2-2

Karşılaşmanın ilk yarısı 2-2 beraberlikle tamamlandı.

İKİNCİ YARI

48. dakikada Mora’nın köşe atışına yakın noktadan ortaladığı topa Adem Büyük kafayla vurdu ancak meşin yuvarlak auta çıktı.

53. dakikada Mora’nın köşe atışına yakın bir yerden gönderdiği topun gelişine Barış Başdaş, voleyle vurdu ancak meşin yuvarlak kalecide kaldı.

71. dakikada Bekir Ozan Has’ın derinleme pasına hareketlenen Serdar Özbayraktar, ceza sahası içinde kaleciyle karşı karşıya kaldı. Bu futbolcunun vuruşunda kaleci topu kornere çeldi.

74. dakikada Gaziantepspor serbest vuruş kazandı. Medunjanin topu Stankevicius’a aktardı. Bu futbolcunun sert şutunda kaleci Isaksson meşin yuvarlağı kornere çeldi.

Karşılaşma 2-2 berabere tamamlandı.

Yayınlanma Tarihi:19:57,