SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son 3 yılın takımlar şampiyonu Castrol Ford Team Türkiye, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 2014 sezonunda da aynı başarıyı gerçekleştirmek istiyor.

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, gazetecilere yaptığı açıklamada, takım olarak sezon hazırlıklarının devam ettiğini belirterek, geçen sezonlarda yurt içi ve yurt dışında şampiyonluklar kazandıklarını söyledi.

Sezon açılışı öncesi 3. testi yapacaklarını ifade eden Bostancı, hazırlıklar kapsamında takım olarak mahalli bir ralliye katılarak burada pilotların kendi performanslarını görmelerini sağladıklarını kaydetti.

Bostancı, “Hedefimiz, öncelikle takımlar şampiyonluğu, Castrol Ford Team Türkiye takımlar şampiyonluğunu domine eden bir takım halindeyiz, önce onu kazanmak istiyoruz” diyerek, “Daha sonra pilotlar, ondan sonra genç pilotlar şampiyonluğu bir de R2 araçlarının yarıştığı 2 tekerlekten çekiş kategorisinde şampiyonluğu kazanmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

AVCIOĞLU İDDİALI KONUŞTU

Pilot Orhan Avcıoğlu da 2013 yılının Aralık ayında önceki sezonu tamamladıklarını anımsatarak, 4 aydır yeni sezona hazırlandıklarını söyledi.

Bu yıl, 4 tekerlekten çekiş yapan Fiesta S2000 kullanacağını ifade eden Avcıoğlu, takımlar kategorisinde yeniden şampiyon olmayı arzuladıklarını kaydetti.

Avcıoğlu, kişisel hedefinin her yarışı bitirerek kullanacağı otomobile alışmak olduğunu dile getirerek, “Basamakları teker teker çıkacağız. R2 ile bunları başarmıştık. Süper 2000’de de yine başaracağız. Güzel bir hazırlık dönemi geçirdik. Fiziksel ve mental olarak sezona iyi hazırlandık. Bizim için herşey yolunda gidiyor. 7 yarış sonunda inşallah şampiyon olacağız. Rallideki hedefim dünyada bu sporu yapan saygın bir pilot haline gelmek. Bunun için de Avrupa’da ve dünyada yarışmam lazım. Bu sezon öyle bir imkanımız olur mu bilmiyorum ama gelecek sezon Murat Bostancı ile Castrol Ford Team Türkiye olarak yurtdışında yarışlara katılmak istiyorum” diye konuştu.