SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’nın Coritiba takımıyla 2015 yılının nisan ayına kadar sözleşmesi bulunan Deivid de Souza, 34 yaşında futbolu bırakma kararı aldı.

Brezilya’da Santos, Corinthians, Flamengo, Cruzeiro ve Coritiba, Avrupa’da da Bordeaux, Sporting Lizbon ve Fenerbahçe’de futbol oynayan Deivid de Souza, kişisel internet sitesindeki açıklamasında profesyonel futbol hayatına veda ettiğini duyurdu.

Deivid, şunları kaydetti:

“Brezilya takımlarından ve yabancı kulüplerden teklifler aldım ama ailem ve bana yakın arkadaşlarımla konuştuktan sonra futbolu burada sonlandırmaya karar verdim. Her şeye rağmen futboldan kopamayacağım. 8 yaşımdan beri futbol oynuyorum ve 1998’den bu yana da profesyonelim. Kendimi asla futbolun dışında görmedim. O yüzden bundan sonrasında teknik direktör olarak çalışmak, doğal sonuç olur. Futbolcu olarak bulunduğum kulüplerde en iyi teknik direktörlerle çalıştım. Onlardan tüm öğrendiklerim, kendi çalışma stilimi yaratmamda benim için çok önemli olacaktır.”

Deivid, 5 Nisan Cumartesi gününden itibaren Sao Paulo’daki “Business Club Futbol” kurslarına başlayacağını da bildirdi.

Brezilyalı futbolcu, 2006-2010 yıllarında forma giydiği Fenerbahçe’de 2 lig şampiyonluğu ve bir Süper Kupa kazanma sevinci yaşadı.