SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de istikrarsız bir görüntü çizen ve yaşadığı puan kayıpları sonrası şampiyonluk yarışında geride kalan Galatasaray’da en çok eleştirilen isimlerin başında Teknik Direktörü Roberto Mancini geliyor. Sarı-Kırmızılı ekibin Başkanı Ünal Aysal, eleştiriler karşısında İtalyan çalıştırıcının yanında yer alırken, kendisine biraz zaman tanınması gerektiğini söyledi.

Hürriyet’ten Ali Naci Küçük’e konuşan Aysal “Benim aradığım şey süreklilik.  Bunu da her sene teknik direktör değiştirerek sağlayamayız.Mancini, iki sene üst üste şampiyon olmuş ama bu arada çok da yıpranmış, ligin 6. haftasında 8 puan kaybedip şampiyonlar ligi'nde de 6-1'lik taze bir hezimeti kendi sahasında yaşamış, ligde 5. duruma düşmüş bir takımı devraldı. Taraftarın tepkisi son iki yılın alışkanlıkları dolayısıyla doğal, ama ben Mancini'ye en azından bir tam sezon şans tanımalı diye düşünüyorum” diyerek Mancini’ye sahip çıktı.

Fenerbahçe derbisi hakkında da konuşan Aysal, “Galatasaray bu derbiden alnının akıyla çıkacak güçtedir. Kimse son 4-5 haftanın sportif neticelerine aldanmasın” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:27,