SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslan’ın tur planı

Murat Özyer, Galatasaray Liv Hospital'ın, THY Avrupa Ligi'nde son 8 takım arasına kalma hedefi doğrultusunda CSKA Moskova ile yapacağı karşılaşmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Güncellenme: 13:01, 03/04/2014
Aslan’ın tur planı

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Top 16 turunda bulundukları F Grubu’nda averajla 5. sırada yer aldıklarını, son 8 takım arasına kalmak için kalan iki maçlarını kazanmak istediklerini ifade etti.

Grupta son haftalara girilirken iddiası olan takımlar arasındaki çekişmenin üst seviyeye çıktığını anlatan Özyer, şunları kaydetti:

“Avrupa Ligi’nin son 8 takımı arasına girmek için iki maçımız kaldı. Biz bunu 80 dakika olarak görüyoruz. Hem deplasmanda CSKA Moskova ile yapacağımız hem de sahamızda oynayacağımız Partizan maçlarını kazanmak istiyoruz. Bunun için de bütün hafta çalışmalarımızı yüksek tempoda sürdürdük. Sakatlıktan gelen oyuncularımızdan Ersin Dağlı gittikçe eski ritmine yaklaşıyor. Bu da bizim için gelecekteki önemli maçlarda büyük bir avantaj olacaktır. Ancak Zalgiris Kaunas maçı öncesi sakatlanan Pops Mensah-Bonsu ile Engin Atsür bu karşılaşmada aramızda olamayacak. Biz iki hafta sonunda en iyi 8 takımdan birisi olmak istiyoruz.”

Grupta son 4 takım arasına kalacak takımın averajla bile belirlenebileceğini hatırlatan Özyer, “Bu hafta maçlar bittiğinde ikili averaj mı üçlü averaj olabileceğini hep beraber göreceğiz. Bu nedenle oynayacağımız son iki maçta attığımız ve yediğimiz sayılara çok dikkat edeceğiz. Çünkü her sayının önemli olacağı bir dönemdeyiz” diye görüşlerini aktardı.

Yayınlanma Tarihi:12:46,