SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin zirve yarışında puan farkını bir maç eksik olmasına rağmen 10’a çıkarmasıyla birlikte erken şampiyonluk turu atacağı hem takım içinde hem de camiada yavaş yavaş dillenmeye başlanırken, teknik patron Ersun Yanal ise tedbiri elden bırakmıyor.

“Uzun yıllardan beri ligin bu kadar ligin erken koptuğu başka bir sezon hatırlıyor musunuz?” sorularına verdiği cevapla da şampiyonluğun kendisi için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtlayan başarılı çalıştırıcı, “Ben ne tarih sayfalarında olmak ne istatistiki anlamda rekorlar kırmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Tek dileğinin bu sezon ipi en önde göğüslemek olduğunu belirten Yanal, “Geri kalan unvanlar hiç umrumda değil. F.Bahçe’ye imza attığım günden beri bana ‘Tarihe geçeceksin' diye takılanlara da aynı şeyi söylüyorum. En büyük hayâlim F.Bahçe’nin şampiyon olması, gerisi çok da önemli değil benim için” şeklinde konuştu.

Ersun hoca, bir maç eksikle en yakın takipçileri G.Saray ve Beşiktaş ile açılan toplam puan farkının ligin dibindeki Kayseri’den bile (25) fazla olmasına ise “Rakiplere attığımız puan farkı bizim farkımızı gösterir” diyerek mütevazı cevaplar verdi.

‘SİZİN ESERİNİZ’ Bu arada Ersun Hoca maçtan sonra herkesi tek tek kapıda karşıladı ve “Hepinizi alınlarından öpüyorum, bu fark sizin eseriniz” sözleriyle takımı övdü. Daha sonra yaptığı konuşmada, basın toplantısında da altını çizdiği gibi “Beyler şampiyonluğa bir adım daha attık. Herkese candan teşekkür ediyorum ama bizim takım olmamızda fazla süre almayan oyuncularımızın katkısı da çok büyük. Burada bizimle olamayan Holmen, Kadlec dahil olmak üzere yabancı sınırlaması ya da kadromuzun genişliği dolayısıyla fazla süre alamayan oyuncularımızın hem maç hem de antrenmanlardaki katkıları, profesyonellikleri bizi bu noktaya getirdi.

Burada da sonradan giren Webo, Mehmet Topuz ve Selçuk’un müthiş katkıları oldu. Salih de elinden geleni yaptı. İlk devrede çok fazla kullanamadığımız Bekir harika işler yapıyor. Mert geçen hafta hatasız oynadı. Hep söylediğim gibi biz 24 oyuncuyla şampiyon olacağız. Futbolda bunu başarmak zordur. Siz takım olmayı başardınız, burada olan olmayan herkese helal olsun” ifadelerini kullandı.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:09:13,