SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın eski futbolcularından Ergün Penbe, Boğaziçi Yönetim AŞ tarafından düzenlenen geleneksel futbol turnuvasının tanıtım toplantısında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Penbe, teknik direktör Fatih Terim ile yolların ayrılmasıyla iyi giden düzenin bozulduğunu ileri sürdü.

Sarı-kırmızılı takımın kötü bir dönemin ardından Fatih Terim yönetiminde üst üste iki şampiyonluk kazandığını ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ettiğini hatırlatan Ergün Penbe, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İyi giderken takımda kan değişikliği oldu. Bir yanda Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst gibi işi bilen yöneticilerin görevden alınması, bunun dışında hem Türkiye hem Avrupa’ya mal olmuş kariyeri başarılarla dolu Fatih Terim’in o şekilde gönderilmesi, camiada büyük sarsıntı yaşattı. Sadece camiada değil, futbolcular üzerinde de büyük etki yarattığını düşünüyorum. İyi giden düzen bozuldu.”

Galatasaray kazanmak zorunda

Penbe, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak maçın dünyanın sayılı derbilerinden biri olduğunu belirterek, “Ligde matematiksel olarak Galatasaray’ın şampiyonluk şansı var. Bu derbi çok önemli. Eğer kaybedilirse, yöneticilere ve futbolculara çok büyük baskı olacağını düşünüyorum. Galatasaray iyi bir takım, her zaman bu tür durumların içinden çıkmayı bilmiş camiadır. Camia bu maç için kenetlenecektir. Bu maçı kazanmak için her şeyi yapacaklardır” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:15:46,