SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de kalma mücadelesi veren Çaykur Rizespor’da teknik direktör Uğur Tütüneker, “Bizim için 30 puan yeterli değil. Bu ligde 1 puan bile çok değerli. Hedefimiz lig sonunda 40 puan” dedi.

Tütüneker, Mehmet Cengiz Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, lige maç maç baktıklarını belirterek, “Özellikle geri düştüğümüz maçlarda kazanmayı çok istiyoruz. Ligde son 5 maçın dördünde geriden geliyor ve öne geçmeyi başarıyoruz ama ilk yarı, ikinci yarı oyunumuz değişiyor. Oyunu maçın tamamında istikrarlı hale getirmemiz lazım. Daha iyi oyun ve pas yapmamız lazım” diye konuştu.

Her maçın oyun karakterinin farklı olduğunu kaydeden Tütüneker, “Zor denen maçlardan fena çıkmadık. Gelecek maçlar kolay diyemeyiz. Lig alt sıralarda inanılmaz zor. Sezon sonuna kadar konsantrasyonumuzu korumamız lazım. Bundan sonra da iyi konsantrasyonla maçları inşallah bitiririz” ifadelerini kullandı.

Bu sezon tek amaçlarının ligde kalmak olduğunu vurgulayan Tütüneker, şöyle devam etti:

“Ligde 10’uncu olacağımızı söyleyenleri duyuyoruz. Evet, 10’uncu olmak güzel ama 10’uncu da 14’üncü de ligde kalıyor. Bizim hedefimiz ligde kalmak bu sene. Çocuklarla bunu konuşuyoruz. Bizim için 30 puan yeterli değil. Bu ligde 1 puan bile çok değerli. Hedefimiz lig sonunda 40 puan. Bunun için galibiyetlere ihtiyacımız var. Önümüzde çok zor 7 maç var. Sezon sonunda hedefimizi gerçekleştirmek istiyoruz.”