SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kanarya’nın hedefi çifte kupa

Angel McCoughtry, Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın bu sezon hem ligde hem de FIBA Avrupa Ligi'nde mutlu sona ulaşacağına inandığını belirtti.

Güncellenme: 17:40, 02/04/2014
Kanarya’nın hedefi çifte kupa

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın Amerikalı oyuncusu Angel McCoughtry, kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin 134. sayısında yer alan röportajında, geçen yıl Avrupa Ligi’nde final oynadıklarını hatırlatarak, “Bu yıl takıma çok güveniyorum. Takımımla gurur duyuyorum. Bu sene lig ve Avrupa Kupası’nı kazanacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de 3,5 yılı geride bıraktığını aktaran McCoughtry, “Artık kendimi Türk gibi hissediyorum. Bu yıl Türkiye’de düzenlenecek 2014 Dünya Kadınlar Şampiyonası’nda kendimi evimde gibi hissedeceğim. Ayrıca Avrupa’nın en iyi ligi kesinlikle Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’dir” değerlendirmesinde bulundu.

Çocukluğundan beri müziğe ilgisi olduğunu ve sözleri kendisine ait bir single albüm çıkardığını anlatan McCoughtry, ileride geleneksel Türk müziği motiflerinin yer aldığı ve sözleri Türkçe olan şarkı söylemeyi planladığını kaydetti.