SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bruno Alves’i babası anlattı!

Kendisinin çok sert bir oyuncu olduğunu söyleyen baba Alves Fenerbahçe’deki oğlunun kendisine çektiğini söyledi, “Ben olmasam böyle olmazdı ve kaybetmekten nefret eder" dedi.

Güncellenme: 12:17, 02/04/2014
Bruno Alves’i babası anlattı!

Yaklaşan Dünya Kupası öncesinde Portekiz Milli Takımı'nda yer alması beklenen Bruno Alves'in durumunu babası anlattı. Washington Alves, FIFA'nın resmi internet sitesine, Fenerbahçe'nin deneyimli savunmacısının özelliklerini aktardı. Yer yer ikili arasındaki benzerliklere de yer verilen yorumların bulunduğu ifadelerde, babasının da Bruno Alves gibi sert bir futbolcu olduğuna dikkat çekildi.

Washington Alves, “Ben her zaman, topla arası iyi olmayan hırçın bir oyuncu olarak tanındım. Tabi baktığınızda takımlarımda hepsi çok teknik isimler vardı. Onlarla karşılaştırıldığında ben ‘sert çocuk' olarak etiketlendim” dedi.

DÜNYA KUPASI HEYECANI

Washington'un üç oğlunun futbolcu olduğu, 22 yaşındaki Julio Alves'in Portekiz ile 2011 U-20 Dünya Kupası'nda boy gösterdiği belirtildi. Ailede sıranın Bruno Alves'e geldiği, Fenerbahçeli futbolcunun Brezilya'daki Dünya Kupası'nda boy göstermesinin ailece büyük bir heyecanla beklendiği ifade edildi.

Baba Alves, “Oğlumu Dünya Kupası'nda görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Bence Bruno'nun, Brezilya'da yıldızını parlatması için tüm koşullar mevcut. Her zaman kaybetmekten nefret eden bir oyuncu olmuş ve savaşmayı hiçbir zaman bırakmamıştır. Belki ben genç takımlardaki hocası olmasaydım böyle olamazdı” diye konuştu. Flamengo gibi büyük bir takımın formasını giyen ve kendisi de Brezilya kökenli olan Washington Alves, Brezilya ile Portekiz'in karşılaşması durumunda ise oğlunun takımını destekleyeceğini söyledi.

Milliyet