SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Beşiktaş’ı seyircimizle yendik”

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Menajeri Didem Akın, play-off çeyrek final ilk maçında Beşiktaş karşısında saha avantajını iyi kullanarak kazandıklarını bildirdi.

Güncellenme: 16:15, 02/04/2014
“Beşiktaş’ı seyircimizle yendik”

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Menajeri Didem Akın, Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı’nı 71-56 yendikleri karşılaşmaya çok iyi başlayamadıklarını belirterek, “Ancak 3 ve 4. periyotta güzel bir basketbol oynayarak galip geldik” dedi.

Kendilerini destekleyen taraftarlara teşekkür eden Didem Akın, “Sahamızda güzel bir atmosfer vardı. Beşiktaş karşısında saha avantajımızı iyi kullanarak kazandık” diye konuştu.

Hollingsvorth sakatlandı

Didem Akın, dünkü maçta sakatlanan Holingsvorth’un ikinci karşılaşmada forma giyemeyeceğini açıkladı.

Holingsvorth’un sağ kasığında ciddi şekilde zorlanma olduğunu belirten Akın, “Beşiktaş ile yarın oynayacağımız serinin ikinci maçında Holingsvorth’un yerine Nevin Nevlin oynayacak. Nevlin de bizim için önemli bir oyuncu. Holingsvorth Avrupa Ligi sekizli finallerine yetişecek” ifadelerini kullandı.

“Sekizli finale kafamız rahat gitmek istiyoruz”

Didem Akın, Beşiktaş ile yarın oynayacakları play-off çeyrek final serisinin ikinci maçını da kazanarak, yarı finale çıkmak istediklerini dile getirdi.

Seride 1-0 öne geçtiklerini hatırlatan Akın, “Yarınki maçı da kazanıp, yarı finale kalmayı hedefliyoruz. Avrupa Ligi’nde 8’li finallere kafamız rahat gitmek istiyoruz. Deplasmanda zor bir maç olacak. Beşiktaş da iyi bir tempo yakaladı, form tuttu. İyi bir kadroları var. Ancak biz kazanıp yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Ekaterinburg’a 3 takım aynı uçakta gidiyor

Rusya’nın evsahipliğinde 7-13 Nisan tarihlerinde düzenlenecek FIBA Kadınlar 8’li Finallerde mücadele edecek Fenerbahçe, Galatasaray Odeabank ve Kayseri KASKİ, aynı uçakla Ekaterinburg’a gidecek.

Üç takımın da 4 Nisan Cuma günü gece yarısı Ekaterinburg’a beraber gideceği bildirildi.