SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona maçının 29. dakikasında sakatlanarak çıkan Diego Costa ve 76. dakikasında kas ağrısıyla sahayı terk etmek zorunda kalan Arda Turan, Madrid’de doktor kontrolünden geçti. Bugünkü antrenmana çıkmayan iki futbolcunun, La Liga’nın 32. haftasında 5 Şubat Cumartesi günü Vicente Calderon’da oynanacak Villarreal maçında kadroya girme olasılıklarının bulunmadığı öğrenildi.

Atletico Madrid Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamada, Diego Costa’nın sağ bacak kaslarında 1. derece zedelenme olduğu ve yırtık tespit edilmediği belirtilirken, Arda Turan’ın ise kasık bölgesinde sakatlığının bulunduğu aktarıldı. Arda’nın fizik tedavi göreceği açıklandı.

İspanyol kulüp, iki futbolcunun tedavisinin bitiş süresiyle ilgili açıklamada bulunmazken, Diego Costa’nın sakatlığını geçiren bir futbolcunun 1 hafta ile 10 gün arasında sahalara dönebileceği öngörülüyor. Arda’nın tedavisinin ise sakatlığının ciddiyetine göre daha uzun sürmesi ihtimali bulunuyor.

Atletico Madrid’in 9 Nisan Çarşamba günü Barcelona ile yapacağı Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanş maçında Costa ve Arda’nın forma giyme olasılıkları düşük görünüyor.

Yayınlanma Tarihi:20:28,