SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Drogba transfer yapmış

Amrabat’ın Malaga’ya gitmesini, Galatasaray’daki takım arkadaşının sağladığı ortaya çıkarken, İspanyollar yıldız futbolcunun büyük bir iyilik yaptığını dile getirdi.

Güncellenme: 17:31, 02/04/2014
Drogba transfer yapmış

Galatasaray'dan kiralık olarak İspanya'nın Malaga takımına transfer olan Nordin Amrabat yeni takımında tribünleri büyüledi. Son olarak Real Betis maçında yaptığı asistlerle galibiyette önemli pay sahibi olan Faslı futbolcu, ülke basını tarafından da adeta göklere çıkarıldı.

Malaga yerel basınından El Desmarque, “Drogba'nın iyiliği” başlığıyla verdiği haberinde oyuncu için “La Rosaleda'nın yeni idolü” ifadesini kullandı. Amrabat'ın oynadığı oyunla kalitesini kısa bir süre içerisinde ortaya koyduğu belirtilirken, ara transfer döneminde yapılan en iyi transfer olduğuna dikkat çekildi.

Bu transferde Didier Drogba'nın etkisine ise ayrı bir parantez açıldı. Malaga yardımcı antrenörü Fabio Celestini'nin Fildişi Sahilli futbolcu ile Marsilya'da aynı dönemde top koşturduğu hatırlatılırken, Celestini'nin eski takım arkadaşına Amrabat hakkında fikrini sorduğu, Drogba'nın olumlu görüş bildirmesinin ardından oyuncunun İspanyol kulübü tarafından transfer edildiği belirtildi. Müthiş bir performans sergileyen Amrabat'ın takıma gelmesini sağlayan kişi olarak Drogba'nın Malaga'ya büyük iyilik yaptığı ifade edildi.

 Milliyet

Yayınlanma Tarihi:11:03,