SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Portekizli futbolcusu Hugo Almeida, 2010 yılının sonunda geldiği Beşiktaş’a transfer olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, sözleşme yenilemesinin kulübe bağlı olduğunu söyledi.

Almeida, transfermarkt’a yaptığı açıklamada, Almanya’yı ve Alman futbolunu çok sevmesine rağmen 2010-2011 kış transfer sezonunda Beşiktaş’a gelmesinin hem kendisi hem de o dönemki kulübü Werder Bremen’in yararına olduğunu belirterek, “Burada kendimi iyi hissediyorum. İyi çalışıyorum ve takım arkadaşlarım da bana yardımcı oluyor. Bugün olsa yine aynı kararı alır Beşiktaş’a gelirdim” dedi.

Alman kulüplerinden teklif alıp almadığı yönündeki soruya, “Evet, bazı teklifler var ama kim olduklarını söyleyemem” cevabını veren Portekizli forvet, Beşiktaş ile sezon sonunda sona erecek sözleşmesini uzatıp uzatmayacağına ilişkin “Bilmiyorum, kulübe sormalısınız. Mümkünse neden olmasın. Evet, kendimi burada iyi hissediyorum ama bana bağlı değil” değerlendirmesinde bulundu.

İngiliz liginin çok hoşuna gittiğini belirten Almeida, Portekiz’e dönme olasılığına da “Belki ama kariyerimin sonunda” yanıtını verdi.

Takım arkadaşı Manuel Fernandes için “Büyük bir futbolcu”, yeni transfer Jermanie Jones için ise “Kulübün aldığı iyi isimlerden biri. O da büyük bir futbolcu. Umarım bize yardımcı olur” yorumunu yapan Almeida, Süper Toto Süper Lig’in yeterli kaliteye sahip olduğunu dile getirerek, “Türk kulüpleri Avrupa’daki iyi futbolcuları transfer etti ve bu şekilde Süper Lig’in kalitesi yeterince yükseldi” ifadelerini kullandı.

Portekiz Milli Takımı’nda oynamanın her zaman özel hissettirdiğini söyleyen Almeida, 2014 FIFA Dünya Kupası’ndaki beklentilerinin, ellerinden gelenin en iyisini yapıp öncelikle gruptan çıkmak olduğunu da kaydetti.