SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yerlikaya altın istiyor

Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya:"Milli takımımızdan Avrupa Şampiyonası'nda madalyalar bekliyoruz. Umarım çok olur, hepsinin rengi de sarı olur"

Güncellenme: 12:49, 31/03/2014
Yerlikaya altın istiyor

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda milli takımlardan altın madalyalar beklediğini kaydederek, “Umarım çok olur, hepsinin rengi de sarı olur” dedi.

Yerlikaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada Finlandiya’nın Vantaa şehrinde yarın başlayacak ve 6 Nisan’da sona erecek Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda mücadele edecek milli takımlardaki güreşçilere “sonuna” kadar güvendiğini belirtti.

Şampiyonada milli mayoyu giyecek sporcuların Ankara ve İstanbul’da çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini anlatan Yerlikaya, Finlandiya’da bu çalışmaların meyvelerini almak istediklerini söyledi.

Gürcistan’da 2013’te yapılan Avrupa Şampiyonası’nda elde edilen başarının üzerine çıkmayı hedeflediklerini ifade eden Yerlikaya, şöyle devam etti:

“Kadın milli takımımız İstanbul Beykoz’da, serbest güreş milli takımımız Ankara’daki Elmadağ Kamp Eğitim Tesisleri’nde, grekoromen güreş milli takımımız ise İstanbul’daki Sarıyer Mersinli Ahmet Kamp Eğitim Tesisleri’nde hazırlıklarını tamamladı. Sıra şimdi madalya mücadelesine geldi. Ben sporcularımıza sonuna kadar güveniyorum. Mindere çıkıp aslanlar gibi güreşeceklerinden şüphem yok.”

 “ULUSLARARASI ARENADA SÖZ SAHİBİYİZ”

Yerlikaya, şampiyonada başarılı olarak, madalyalarla dönmek istediklerini dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Umarım bu madalyaların rengi sarı olur. İlk hedefimiz, bizi gönülden destekleyenleri mahcup etmemek. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Genel Müdürlüğümüzün bize olan desteğini de arkamızda hissederek rakiplerimizi geride bırakmak istiyoruz. Uluslararası arenada söz sahibi bir ülkeyiz ve Avrupa Şampiyonası’nda da bunu tekrar kanıtlamayı amaçlıyoruz. Umarım her şey istediğimiz gibi olur.”

Yayınlanma Tarihi:12:14,