SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vural: “Lüksümüz kalmadı”

PTT 1. Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu'nun teknik direktörü Yılmaz Vural, "Balıkesirspor maçı bizim için çok önemli. Berabere kalma veya mağlup olma lüksümüz yok" dedi.

Güncellenme: 19:17, 31/03/2014
Vural: “Lüksümüz kalmadı”

Vural, Macit Özcan Spor Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, kulübün bütçesi ve oyuncu kalitesinin, rakiplerini oyuna daha fazla motive ettiğini, bunun, kendilerine ne kadar önem verildiğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Rakiplerine kendilerini anlatırken bunu lafla değil, oyunla göstermeleri gerektiğini vurgulayan Vural, “Balıkesirspor maçı bizim için çok önemli. Bu maçı kazandık, kazandık. Önümüzdeki 6 maça da kazanmak için çıkacağız. Artık kimseyle berabere kalma veya mağlup olma lüksümüz yok” diye konuştu. Kalan maçları kazanmaları halinde 73 puanla üst lige çıkma umutlarının doğacağını belirten Vural, şunları kaydetti: “Mersin İdmanyurdu, çalışanları, antrenörleri ve oyuncularıyla bir dönemeçte. Buradan çıkması gerekiyor. Bu hafta oynayacağımız Balıkesirspor maçında umarım başarılı oluruz. Ardından 15 maçtır evinde yenilmeyen Samsunspor ile maçımız var. Onların da morallerinin yerinde olduğunu biliyoruz. Bizim 1 puan üstümüze çıktılar. Nasıl biz bu ’55 puanla yapar mıyız?’ diye düşünüyorsak, onlar da 56 puanla zorlayacaklardır. Yani bu iki maçın sonucu, ‘Play-off mu yoksa ilk ikiyi zorlar mıyız?’ sorusunun cevabı olacak. Bunu yapabilecek durumdayız. Biraz spor şansı, biraz dikkat ve biraz da bu ligin oyuncusu gibi oynarsak takımımız bunu yapabilecek kapasitededir. İnşallah bu düşündüğümüz sonucu alırız.”