SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sağlam şanssızlıktan yakındı

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bugün çok iyi oynamadığımız maçta 5-6 gol olabilecek pozisyonumuz var. Değerlendiremedik, rakibimiz güzel bir gol attı ve mağlup olduk" dedi.

Güncellenme: 22:41, 31/03/2014
Sağlam şanssızlıktan yakındı

Sağlam, Gençlerbirliği maçının ardından yaptığı açıklamada, farklı beklentiler içinde çıktıkları maçta mağlup oldukların hatırlattı.

Takımın eline geçen fırsatı değerlendiremediğini ifade eden Sağlam şöyle konuştu:

“Oyuna baktığımızda aslında oyunun kalitesinin üzerinde pozisyonlar yakaladık. Bugün çok iyi oynamadığımız maçta 5-6 gol olabilecek pozisyonumuz var. Değerlendiremedik, rakibimiz güzel bir gol attı ve mağlup olduk. Bazı gerçeklerle yüzleşmek zorundayız. Önümüzde 7 maç var. Sezon başından beri yaşadığımız gerçekler bu maçta ortaya çıktı. Bu takımı sezon bittiğinde Avrupa kupalarına katılan bir takım olarak hepimiz görmek istiyoruz. Üzüldük ama karalar bağlayacak halimiz yok. Taraftar tepki gösterdi. Bu tepkide sonuna kadar haklılar. Sıkıntılı bir dönemden geçiriyoruz. Bu dönem içinde sorumluluk alması gereken birisi varsa sorumluluğu alıyorum. Rakibimizi tebrik ediyorum.”

Eskişehirsporlu futbolcu Dede ise takım arkadaşları ve Sağlam’ın kötü bir maç çıkarttıklarının farkında olduğunu söyledi.

Kamil Ahmet Çörekçi de maça iyi hazırlandıklarını ancak kötü bir süreçten geçtiklerini belirtti.