SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Kızları ağlarken görünce…’

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Karacan: "Şampiyonluğu kaybetmiş olabiliriz ama teknik heyetimiz, takımımız ve bu başarıda emeği geçen herkesle gurur duyuyorum"

Güncellenme: 14:15, 31/03/2014
‘Kızları ağlarken görünce…’

Beşiktaş Kulübü Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan, Rusya’nın Odintsovo takımına kaybettikleri Kadınlar CEV Challenge Kupası final maçının ardından göz yaşı döktüğünü söyledi.

AA muhabirine konuşan Karacan, başkan Fikret Orman başta olmak üzere tüm siyah-beyazlı yöneticiler ve oyuncuların çok büyük bir üzüntü yaşadığını ifade ederek, “Maçın ardından çok karışık duygular yaşadık. Fevkalade üzülmekle birlikte, sevinci ve coşkuyu da aynı anda yaşadık. Kızlarımızın bitiş düdüğüyle birlikte ağladığını görünce, ben de dayanamayıp gözyaşı döktüm. Şampiyonluğu kaybetmiş olabiliriz ama teknik heyetimiz, takımımız ve bu başarıda emeği geçen herkesle gurur duyuyorum” diye konuştu

“KADROMUZUN AVRPU’DA FİNAL TECRÜBESİ YOKTU” 

Avrupa’da final tecrübesi olmayan bir kadroya sahip olduklarının altını çizen Erdal Karacan, sözlerine şöyle devam etti:

“Sporcularımız yalnızca İstanbul’da değil, Rusya’da da cansiperane mücadele ettiler ve ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Şansımız yanımızda olsa, bugün CEV Challenge Kupası şampiyonluğu unvanına sahip olabilirdik. Odintsovo takımı haliyle bizden daha deneyimli. Maçta bizim takımımıza nazaran daha iyi organize olmuş bir ekip görünümündeydiler. Netice itibarı ile çok istediğimiz CEV Challenge Kupası’nı kazanamadık. Buna rağmen bütün samimiyetimle söylüyorum, Avrupa’da ikincilik, en az şampiyonluk kadar değerlidir. Bir yandan kahroluyoruz ama öte yandan da çok mutluyuz.”

Beşiktaş Kulübü’nün yöneticileri olarak elde edilen başarıyla övündüklerini dile getiren Karacan, Avrupa’da gelen bu ikinciliğin ardından voleybola daha fazla önem vereceklerini açıklayarak, şunları söyledi:

“Artık başta voleybol olmak üzere diğer tüm amatör branşlara daha fazla yatırım yapacağız. Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı, bu yıl elinden kıl payı kaçırdığı kupayı, önümüzdeki sezon mutlaka müzesine getirecektir, bundan kesinlikle hiçbir şüphemiz yok. Sonuçta, fazlasıyla önemli bir tecrübe kazandık. Hepsinin alınlarından öpüyor, ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Maçta bizi destekleyen taraftarlarımıza da şükranlarımızı iletiyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren Beşiktaş taraftarı sürekli final görmeye hazırlıklı olsun ve desteklerini esirgemesin. Yatırım ve sabırla, kulübümüzü Avrupa’nın zirvesine çıkaracağız.”

Vodafone Arena’nın tamamlanmasıyla birlikte gelirlerinin misliyle katlanacağını hatırlatan Beşiktaşlı yönetici, “Stadımızın bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Gelirlerimiz artacak, Beşiktaş her branşta ayakları üzerinde daha rahat duracak. Vodafone Arena bittiğinde, uçuşa geçeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.