SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rus basını CSKA Moskova’da forma giyen Drogba’nın yurttaşı, Seydou Doumbia’nın Galatasaray’ın gündeminde olduğunu söyledi.

Galatasaray’a neden gelmesin CSKA Moskova’yla çok iyi ilişkileri olan ve orada oynayan pek çok futbolcunun temsilciliğini üstlenen FIFA Menajeri Malik Arutyunov, Radyospor’dan Özgür Sancar’a yaptığı açıklamada “Gelişmelerden haberim yok; ama Doumbia’yı iyi tanıyorum. Galatasaray’a gelir; neden gelmesin. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde oynuyor. Teklif verirse hem CSKA hem de Doumbia bunu kabul eder” dedi.

Dombia’da gelmek ister; ama Galatasaray iyi pazarlık yapmalı, rakipleri çok zorlu Fildişili golcünün Rus Premier Ligi’nde gol kralı da olduğuna işaret eden Arutyunov, “Young Boys’tan 8 milyon euroya transfer edilmişti. Çok iyi golcü. Şimdi bana göre fiyatını ikiye katladı. Sırtından sakatlık geçirmişti. Sakatlıktan döndükten sonra çıktığı ilk 13 maçta 13 gol attı. Çok disiplinli, süratli bir oyuncu. Galatasaray alırsa büyük iş yapar. Ama Napoli, Tottneham, Borussia Dortmund onu istiyor. Chelsea’nin de ilgilendiğini biliyorum. Bana göre Galatasaray’a gelir. Galatasaray büyük takım, pazarlık masasına oturursa CSKA’yla da anlaşacağını düşünüyorum” diye konuştu.