SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın en büyük kozları!

Beşiktaş'ın, Hunt'u ikna etmesinde Türk eşi Semra Polatgil etkili oldu. Van der Vaart da evlilik hazırlığı yaptığı Sabiha Engizek nedeniyle Kartal'a sıcak bakıyor.

Güncellenme: 15:40, 31/03/2014
Beşiktaş’ın en büyük kozları!

Beşiktaş, kadrosuna katmak istediği Aaron Hunt ve Van der Vaart’ı “Yengeler” sayesinde transfer etmeye çok yakın.

Futbola Werder Bremen’in altyapısında başlayan ve profesyonel kariyerinin tamamını bu kulüpte geçiren Hunt’un ilk başta Türkiye’ye gelmeye sıcak bakmadığı ancak Türk kökenli olan eşi Semra Polatgil’in sayesinde fikrinin değiştiği öğrenildi.

2011 yılından bu yana Polatgil ile evli olan Alman yıldızın, eş durumundan dolayı Türk pasaportu alabilecek kriterleri taşıması Beşiktaş’ın bu transfere öncelik vermesine neden oldu.

VAN DER VAART VE ENGİZEK BEBEK BEKLİYOR

Bundesliga’da Hamburg forması giyen Rafael van der Vaart’ın da Hunt’la benzer bir nedenden dolayı, Beşiktaş’a olumlu yaklaştığı belirtildi.

Kahramanmaraşlı bir ailenin kızı olan Sabiha Engizek’le birlikte olan Van der Vaart, Beşiktaş’ın dış transferden sorumlu yöneticisi Erdal Torunoğulları ile yaptığı görüşmede, siyah-beyazlılara açık kapı bıraktı.

Engizek’in Van der Vaart’ın bakış açısında etkili olduğu ve Hollandalı yıldızın menajerler aracılığı ile iki kez Beşiktaş’a “Şartlar oluşursa gelirim” mesajı yolladığı ifade edildi. Bir bebek bekleyen çiftin yakında dünya evine gireceği öğrenildi.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:09:57,