SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ataman’dan taraftara özür

Fenerbahçe Ülker'e 25 sayı farkla 77-52 yenilen Galatasaray Liv Hospital'ın başantrenörü Ergin Ataman, "Taraftarlardan özür diliyoruz, ağır bir mağlubiyet oldu" dedi.

Güncellenme: 11:06, 17/07/2014
Ataman’dan taraftara özür

Ülker Sports Arena’daki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Ataman, Fenerbahçe Ülker’i kendilerinden iyi performans ortaya koyduğu için tebrik ederek, “Maçın ikinci periyodunda, 3-4 dakikalık bir oyun disiplininden kopmamız ve 17 sayılık fark oluşması, bizi tamamen oyundan düşürdü. Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Takımından bu kadar kötü bir performans beklemediğini ifade eden Ataman, şunları söyledi:

“Sanırım Fenerbahçe Ülker’in Avrupa Ligi’nde aldığı yenilgi, onları tamamen bu maça mental olarak daha iyi hazırlamış. Bizde ise tam tersi oldu. Avrupa liginde alınan üst üste galibiyetler, takımda aşırı bir rahatlık yaratmış. Oyuncular, Fenerbahçe derbisi için yeterli ve gerekli olan mental hazırlığı yerine getirememişler. Taraftarlardan özür diliyoruz, ağır bir mağlubiyet oldu. Maçı seyretmeye gelen Fenerbahçe taraftarından da özür diliyoruz. Güzel bir maç izlemeye gelmişlerdi.”

Galatasaray Liv Hospital oyuncusu Göksenin Köksal ise maçla ilgili, “Çok kolay teslim olduk” değerlendirmesini yaptı.

Mücadeleye iyi başlayamadıklarını, özellikle ikinci periyotta çok kötü oynadıklarını belirten Göksenin, “İkinci yarı maça girmeye çalıştık fakat olmadı. Söylenecek çok fazla bir şey yok, üzgünüz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:19:45,