SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Miami Masters Tenis Turnuvası Final Maçı’nda Novak Djokovic’le Rafael Nadal karşı karşıya geldi. Ezeli rakip olan iki raketin mücadele ettiği final maçında gülen taraf 6-3’lük iki setle Sırp raket Novak Djokovic oldu.

ATP sıralamasının zirvesinde bulunan iki raketin savaşına sahne olan maçın ilk setinde üstün olan taraf Sırp raket oldu. Servis oyunlarında kendine güveni üst seviyede olan ‘Djoker’, rakibinin servisini kırınca seti 6-3 kazandı ve kupanın bir ucundan tuttu.

İkinci sete de büyük bir özgüvenle başlayan Djokovic, setin henüz ilk oyununda Nadal’ın servisini kırarak rakibini psikolojik olarak da geride tutmuş oldu. Sonraki oyunlarda servislerini yüksek yüzdeyle atan, Nadal’ı zorlayan Djokovic bu seti de 6-3 kazanarak kupaya uzandı.

Dünya 1 numarası durumunda bulunan İspanyol raket Rafael Nadal ise maç boyunca tutuk bir mücadele çıkardı. Avustralya Açık’ta belinde oluşan sakatlığın etkilerini atlattığını söylese de etkilenmiş gibi gözüken Nadal, Djokovic’e karşı maça tutunamadı ve finali kaybetti.

Yayınlanma Tarihi:23:39,