SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İzmir takımlarına kötü hava engeli

Bu hafta deplasmanda mücadele eden Altay ve Göztepe, Trabzon Havalimanı'nda uçakların kalkmaması nedeniyle kara yoluyla Ankara ve İstanbul'a gitmeyi tercih etti.

Güncellenme: 12:54, 30/03/2014
İzmir takımlarına kötü hava engeli

İzmir’i Spor Toto 2. Lig’de temsil eden Altay ve Göztepe bu hafta deplasmanda oynadıkları müsabakaların ardından hava şartları nedeniyle İzmir’e dönmek için Trabzon’dan kara yoluyla Ankara ve İzmir’e geçmek zorunda kaldı.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta deplasmanda Gümüşhanespor’u 1-0 mağlup eden Göztepe kafilesi ile Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta Ofspor’a 3-1 yenilen Altay, İzmir’e dönmek için Trabzon Havalimanı’nda uçağa binmeyi planladı. Ancak dünkü kötü hava koşulları nedeniyle uçakların kalkmaması üzerine Altay kafilesi otobüsle Ankara’ya, Göztepe de İstanbul’a gitmeyi tercih etti.

Altay takımı Ankara’dan uçakla İzmir’e dönerken, Göztepe takımı ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda saat 12.45’te kalkacak uçakla İzmir’e gelecek.

Her iki ekip Trabzon’a giderken de hava şartları nedeniyle sorun yaşamıştı.

Öte yandan deplasmanda Giresunspor’la karşılaşan Turgutluspor da dünkü uçuşların iptal edilmesi nedeniyle hava koşullarının izin vermesi halinde bugün Trabzon’dan kalkacak uçakla İzmir’e dönecek.