SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski Kartal Fabian Ernst, Beşiktaş’ın gelecek sezon için kadrosuna katmak istediği isimler arasında yer alan Aaron Hunt hakkında konuştu ve ona kendisini bekleyen şeyleri anlattı.

Alman basınına bir röportaj veren Ernst, Werder Bremen’de oyuncuyla birlikte forma giydiklerini hatırlatarak, arkadaşının İstanbul’a gitmesine çok sıcak baktığını söyledi.

Ernst, “İstanbul’da önemli bir deneyim yaşadım. Beşiktaş’tan bir teklif gelmesi halinde ne yapması gerektiğini sorduğunda, ona kabul etmesini söylerim. Orada havaalanında karşılanabilir. Taraftarların elleri üzerinde havaya kaldırılabilir. Bu tip şeylere hazırlıklı olması gerekir. İnsanlar orada biraz çılgındır” dedi.

Türkiye’de son olarak Kasımpaşa forması giyen Alman futbolcu, “Beşiktaş takımının kalitesi üst seviyede. Werder Bremen ile mukayese edebilirsiniz. Aaaron burada Avrupa arenasında mücadele etme imkanı da yakalayabilir” diye konuştu.

“KONTRAYI İYİ OLUR”

Ernst şöyle devam etti: “Hiç şüphe yok ki Bundesliga, Türkiye Ligi’nden çok daha üst seviyede. Aaron, Türkiye’ye gittiğinde, Sivas’ta ya da Gaziantep’te sahaya çıktığında artık ultra modern statlarda oynayamayacak. Ancak kesinlikle iyi bir kontrat imzalayacak.”

Milliyet