SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Direkten döndü!

30 Mart 2014

ŞAMPİYONLUK umudunu yitirmiş olan Galatasaray, oynadığı futbolla taraftarlarının yüzünü yine güldüremedi. Kupadaki Bursaspor beraberliğinin ardından Selçuk İnan ve Burak Yılmaz'ın Mancini'nin yanına gidip, “Bizi bırakma. Bu takımı hep birlikte toparlayacağız” şeklinde konuştukları basına servis edildi. Ancak dünkü maçı izlediğimizde iki oyuncu da biraz gayretli görünse de o takım anlamında ‘toparlanma'dan çok da eser yoktu.

ŞUNU söylemek lazım; şiddetli rüzgar futbolcuları çok zorladı. İlk yarıda Galatasaray, ikinci devre Konyaspor rüzgara karşı oynadı. Özellikle havadan paslarda isabet yüzdesi düşüktü. İlk yarıda Sneijder'in karşı karşıya kaçardığı pozisyon dışında akılda kalan bir Galatasaray tehlikesi yoktu. Konyaspor ise daha istekli görünse de final dokunuşlarını yapamadı.

İKİNCİ yarıda Galatasaray rüzgarı da arkasına alıp oyunun kontrolünü eline geçirdi. Kanatları denediler, göbekten delmeye çalıştılar ama Konya savunmasını aşamadılar. Sneijder ve Berk İsmail iki net fırsatı harcadı. Burak'ın direkten dönen şutu oyunun kırılma anı gibiydi.

SARI-kırmızılı ekipte bu sezon görülen en büyük sıkıntı, kapalı savunmaya karşı etkisiz olmaları. Bu tarz mücadelelerde kilidi açacak bir hücum organizasyonu göremedik. Bir de Melo'nun yokluğu çok hissedildi. Galatasaray, hem orta alanda rakibi karşılama hem de topu oyuna sokma konusunda büyük sıkıntı yaşadı.

GEÇEN yıl Karabük'ün başındayken deplasmanda Galatasaray'ı yenen Mesut Bakkal yine yaptı yapacağını. Futbolcuları disiplinli oyunlarıyla istedikleri sonucu aldılar.

HAKEM Halis Özkahya iyi bir yönetim gösterdi. Bir-iki faul pozisyonunda sarı kartına başvurabilirdi ama kullanmamayı tercih etti. Oyunun kaderine etki edecek bir hatası olmadı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek