SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan’dan Mancini’ye büyük rest!

Galatasaray'ın Konyaspor ile berabere kaldığı maç sonrası NTV Spor'a konuşan Rıdvan Dilmen, Mancini ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 11:49, 30/03/2014
Rıdvan’dan Mancini’ye büyük rest!

Rıdvan Dilmen açıklamalarında özellikle Mancini’nin hafta içi yaptığı konuşmaya değinirken, Galatasaraylı oyuncularla ilgili de ‘havlu atmışlar’ tabirini kullandı. İşte Dilmen’in açıklamalarından satır başları:

“GALATASARAY ŞAMPİYONLUĞU DÜŞÜNMÜYOR”

“Galatasaray deplasmanda oynadığı 14 maçın 9’unda berabere kalmış. 9 deplasmanda kaybedilen puan 18. Galatasaray takımı şampiyonluğu düşünmediğini haftalar öncesinde gördük. Hem oyuncu performansı hem de yönetim anlamında.”

“Çok ciddi şekilde demoralize olmuş bir kulüp Galatasaray. Fatih Hoca ayrıldıktan sonra Ujfalusi geldi. Geçtiğimiz günlerde de iki yönetici Florya’ya atandı. Yönetim bu şekilde işlerin düzeleceğini sanıyor ama olmaz. Oyuncular özgüvenini yitirmiş, havlu atmışlar. Kaos ortamı var Galatasaray’da.”

“Galatasaray, ligin en fazla şampiyon olan takımı. Galatasaray’da anlamsız bir ortam yaratıldı. Sanki 20 sene üst üste şampiyon olmak gibi. Her sezon şampiyon olamazsınız. Son 2 sezon şampiyon olmuşsunuz. Kupada final oynama şansınız var ve Avrupa’da Chelsea’ye elenmişsiniz. Aslında çok kötü bir durumu yok Galatasaray’ın. Hedef artık ligi 2. bitirip Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılmak olacaktır.”

“Galatasaray gelecek hafta sezonun telafi maçına çıkacak. “Evet lige havlu attık ama ezeli rakibimiz Fenerbahçe’ye karşı bir galibiyet alıp, ligi böyle bitirelim” demeleri lazım. ”

MANCINI’YE REST: ‘GELME O ZAMAN!’

“Mancini, hafta içinde “Avrupa’da hiç bir teknik direktör Türkiye ile ilgilenmiyor” dedi. Gelme o zaman. Çok yanlış buluyorum. Mancini hafiften de olsa bizi biraz aşağıladı. Geldiğinde kulüpte Galatasaray yani. Avrupa’da şampiyon olmuş bir takım. Uluslararası bir teknik adamsanız Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’u takip etmek zorundasınız. Mancini, bende Galatasaray ve Türkiye Ligi’ni hafife almış. Hoş karşılamadım yani.”

“Almanya’nın hocası kim? Löw. Dünya Kupası’nda favori. İspanya’nın hocası kim? Del Bosque. Dünya Kupası’nda favori mi? Favori. Onlar gelmiş. Siz mi hafife alıyorsunuz? Mancini bu gibi demeçlerle oyuncuların performanslarını da etkiliyor.”

“Galatasaray başarısız bir sezon geçiriyor. Tamam ama bu durum Galatasaray taraftarını karamsarlığa itmemeli. Dediğim gibi her sezon şampiyon olamazsınız. Karamsarlığa itecek nokta gelecek ile ilgili atılan yatırım kararlarını kim yapıyor. O kadar oyuncu alındı yatırım diye ama sadece Telles’in eli ayağı düzgün bir oyuncu.”

BERK KONUSUNDA HEM TEBRİK, HEM ELEŞTİRİ 

“Mancini’nin Berk’i oyuna alması hoşuma gitti. Bize yıllar önce Konya’da golü atan Aydın’ı hatırlattı ve çok da yaklaştı golü atmaya. Ama Mancini’nin Berk’i kupa maçlarında oynatması lazımdı. Neden oynatmadı? ”

“Mancini tabiki kendi takımını kurmak istiyor ama Mancini’nin “Ben kurmadığım” dediği takım bu ligin son 2 sezonun en iyi futbol oynayan takımıydı. Mancini, ilk demecinde sorun savunmada demişti ama değildi. Biz sorun ileride dedik. Galatasaray’ın Bursa ve Akhisar’a attıkları 12 golü çıkın 25 maçta 35 gol atmış. Bu rakam Galatasaray için çok az. Senin problemin savunma değil. Gol problemi var. Mancini, haftalar boyunca bu sıkıntıyı göremedi.”

Yayınlanma Tarihi:22:28,