SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konak Belediyesi averajla lige tutundu

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin son maçında deplasmanda TED Ankara Kolejliler'e mağlup olan İzmir temsilcisi, bu yenilgiye rağmen averajla ligde kaldı

Güncellenme: 16:38, 29/03/2014
Konak Belediyesi averajla lige tutundu

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin son maçında deplasmanda TED Ankara Kolejliler’e 76-71 mağlup olan Konak Belediyesi, bu yenilgiye rağmen Ceyhan Belediyesi’ni averajla geride bırakarak ligde kalmayı başardı.

Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi’ndeki ilk sezonunda düşmeme mücadelesini son haftaya kadar sürdüren Konak Belediyesi, ligden düşmesi daha önce kesinleşen TED Ankara Kolejliler deplasmanında rakibine 76-71 yenildi.

Bu sonuçla ligi 8 galibiyet ve 18 mağlubiyetle 34 puanla tamamlayan Konak Belediyesi, düşmeme mücadelesi verdiği Ceyhan Belediyesi’nin haftayı galibiyetle tamamlamasına rağmen rakibini averajla geride bırakarak ligi düşme hattının hemen üzerinde 12. sırada tamamladı.

İzmir temsilcisi, averajla üstünlük kurduğu Ceyhan Belediyesi’ne ligin ilk devresinde 8 sayı farkla 71-63 mağlup olmasına rağmen ikinci yarıda rakibine 11 sayı üstünlük (85-74) kurarak, averajda rakibini geçmeyi başarmıştı.